iPhone’da Gizli Sekme Nasıl Açılır?

Bildiğiniz gibi internet hayatımıza girdiği günden beri gizlilik bizim için en vazgeçilmez konu oldu. Ülkemizde internetin porno benzeri amaçlarla bir hayli kullanıldığıda ortada. Daha önceleri sitemizde yayınladığımız Google Chrome gizli sekme nasıl açılır? yazıda bir hayli okunmuştu. Şimdide mobilde bir iPhone üzerinden nasıl gizli sekme oluşturulur buna bakalım.

iPhone Safari Tarayıcısında Gizli Sekme Özel Dolaşma Modu Nasıl Açılır?

iPhone cihazların üzeriden Safari tarayıcısı Google Chrome’a oranla daha çok kullanılıyor. Peki Safari browserda gizli sekme sekme açmak mümkün mü? Evet mümkün.

Cep telefonumuzdan Safari tarayıcısını açıyoruz.

Alt tarafta en sağda bulunan “kutu” simgesine tıklıyoruz.

“Özel” diyerek Safari gizli sekmesine ulaşıyoruz.

Özel Dolaşma modu sayesinde iPhone telefonlarınızda girdiğiniz internet sitelerini kayıt ettirmeden, geçmiş kısmında göstermeden internette sörf yapabilirsiniz.

iPhone Google Chrome üzerinde Gizli Sekme Nasıl Açılır?

Cep telefonundan Google Chrome uygulamasına giriyoruz. Sağ üstte bulunan “üç nokta” simgesine tıklayıp “Yeni Gizli Sekme” diyoruz.

Karşımıza Mobil Gizli sekme modu geliyor. Artık cep telefonunuzdan hangi siteye girdiğiniz kayıt edilmeden özgürce gezebilirsiniz.

Editör Notu:

Gizli sekme yada Özel Dolaşma modlarını kullanırken indirdiğiniz dosyalar, İndirilenler klasöründe görünmeye devam edecektir. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın