iPhone veya iPad’de Kulaklık için Bas Ayarı Nasıl Yapılır?

Apple’ın ürettiği İOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad cihazlarında işletim sistemine erişilerek bazı değişiklikler yapılması mümkündür. İOS aslında kullananlara kapalı bir sistem olsa da müzik ve başka konularla ilgili ayarların yapılabilmesine imkân sağlamaktadır. Birçok kullanıcı temel müzik ayarlarını yeterli bulsa da ufak değişiklikler yapmak isteyenler de çıkacaktır. Müzikle fazla zaman geçirenler bas ayarlarıyla yetinmeyip yeniden ayarlamak isteyecektir. Bu durumda iPhone veya iPad’de kulaklık için bas ayarı nasıl yapılır, sorusu sorulacaktır. Açıklamaya başlayalım.

Öncelikle belirtelim ki kulaklıkları ilgilendiren bas ayarı sizi çok zorlamayacaktır. Ayar yapmak isteyenler öncelikle cihazlarındaki “Ayarlar” menüsünü açmalı, “Müzik” kısmına girmelidir. Müzikle ilgili ayarlar arasındaki “Çalma” seçeneği bulunarak “EQ” yazan kısma ulaşılmalıdır. Burada sizi beş ayrı seçenek bekliyor olacaktır.

apple-ses-ayarlari-nasil-yapilir

Bu seçenekler şunlardır:

*Kapalı

*Akustik

*Bas Azaltıcı

*Bas Yükseltici

*Caz

Herhangi birine tıklanarak değişiklik yapılabilmektedir. Konumuz ve ele aldığımız soru iPhone veya iPad’de kulaklık için bas ayarı nasıl yapılır? olduğuna göre siz muhtemelen ya “Bas Azaltıcı” ya da “Bas Yükseltici” seçeneklerinden birine girecek ve yeni bir ayar yapacaksınız. Ayar sırasında bir müzik açarak kulaklık takılarak yapılan ayarların yeterli olup olmadığını kontrol edebilmektedir.

Bir cevap yazın