Ana sayfa Rehber iPhone Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır?

iPhone Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır?

Mail adresleri hepimizin günümüz şartlarında olmazsa olmazlarından. Eskiden maillerimizi bilgisayardan kontrol ederdik ancak şimdilerde telefonlar bu işi görüyor. iPhone’a eklediğimiz mailler okunmadığında ekranda kırmızı bir simge ile gösterilir. Ve giderek sayıları artar.

Sayısı giderek artan okunmamış mailler iPhone telefon ekranında alttaki gibi durmaktadır.

iPhone’da toplu olarak maillerinizi silebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler son derece basittir.

iPhone’da biriken mailleri toplu silmek

Öncelikle iOS versiyonunuz ne olursa olsun mail kutumuza giriş yapıyoruz. Mail kutusu simgesi genellikle iPhone ana ekranında sağ altta bulunur.

Burada dikkat etmemiz gereken şey; Mail adresimizin Gelen kutusuna girmiş olmamız. Ardından sol altta bulunan üç çizgi benzeri simgeye dokunarak okunmamış e-postaları listeliyoruz.

Ardından sağ üst taraftaki Düzenle simgesine dokunuyoruz. Açılan mail kontrol noktalarından rastgele bir tanesini işaretliyoruz ve ortaki Taşı bölümüne dokunuyoruz.

Karşımıza gelen pencerede Çöp Sepeti bölümüne dokunuyoruz ve maillerimizin tamamı çöp sepetine taşınmış oluyor.

Artık tüm mailleriniz çöp sepetine gönderildi. Eğer bu maillerden tamamen kurtulmak istiyorsanız. Sırasıyla Çöp Sepeti > Düzenle > Tümünü Sil adımlarını takip ederek onlardan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

iPhone mail silme problemini bu sayede çözüme kavuşturmuş olduk. Konuyla ilgili mevcut video rehberi alt taraftan takip edebilirsiniz.

ALAKALI YAZILAR: iPhone’da Uygulamalar İçin Kırmızı Bildirim Sayısını Gizleme

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here