iPhone Telefon Uygulamaları Kendi Kendine Siliyor Kaldırıyor

iPhone cep telefonlarında IOS 11 hayatımıza girdiğinden beri hayatımızda pek çok değişiklik oldu. Hayatımızdan kastım kullandığımız iPhone cep telefonlarının yazılımlarında yapılan değişimdi. Son dönemde kullanıcılardan iPhone cep telefonlarının yüklü olan uygulamaları kendi kendine sildiği şeklinde şikayetler gelmeye başladı.

Aslında bu sorununda temelinde de IOS 11’de yapılan değişiklik yatıyor. Artık iPhone cep telefonları daha yüklemiş olduğunuz uygulamaları çok sık kullanmıyorsanız ilgili uygulamayı cep telefonunuzdan size sormadan kaldırabiliyor.

Telefon tarafından kendi kendine kaldırılan bu uygulamalar menülerinizde gözükmeye devam ediyor ancak üzerlerinde küçük bir bulut işareti beliriyor. Uygulamaya dokunduğunuzda tekrardan App Store’dan indiriliyor.

Elbette bunu engellemenin bir yolu var. Ancak basit birkaç ayar yapmanız gerekiyor. Eğer sizde Apple iPhone serisi cep telefonunuzun size sormadan uygulamaları ortadan kaldırmasından şikayetçi iseniz çözüm üçün hazır olun. İşte başlıyoruz.

iPhone’da uygulamalar komut vermeden siliniyor, ne yapmalıyım?

iPhone’un sizden habersiz uygulamaları ortadan kaldırmasını önlemek son derece basit.

Ayarlar – iTunes ve App Store – Kullanılmayanları Sil” adımlarını takip edip. Aktif haldeki “Kullanılmayanları Sil” seçeneğini pasif hale çekmeniz yeterli.

Bu sayede artık kullanmadığınız uygulamalar kafasına göre cep telefonunuzdan kaldırılmayacak.

Bir cevap yazın