iPhone Telefon Açılmıyor Ekrana Görüntü Gelmiyor

Akıllı telefonlar hayatımıza girdi gireli, onlara o kadar çok alıştık ki kendilerine en ufak bir zarar geldiğinde yada bir şekilde çalışamaz duruma geldiklerinde neredeyse hayattan tamamen kopabiliyoruz. Neredeyse birkaç aylık maaşımızı vererek satın aldığımız bu cihazlar zaman zaman akıl almaz sorunlar çıkarıp keyfimizi kaçırabiliyorlar.

İşte son zamanlarda Apple şirketinin ürettiği iPhone serisi telefonları kullanan kullanıcılarında tadını kaçıran bir hata mevcut. Durduk yerde İPhone marka telefonun ekran görüntüsünün gelmemeye başlaması olayı. Telefon arama alabiliyor, titriyor ancak hiçbir şekilde ekrana bir görüntü aktarılamıyor. Peki bu sorun nasıl giderilir hemen ona bakalım. Hazırsanız başlıyoruz.

iPhone Ekran Açılmıyor ve Ekrana Görüntü Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Genellikle Apple marka cihazlarda ender olarak görünen bu sorunun kaynağı bilinmiyor ancak çözümü oldukça basit.
Telefonun uyut/uyandır yada kilitle olarak bilinen tuşuna ve “home” tuşuna basılı tutarak bir süre bekliyoruz. Bu sürenin 30 saniye kadar olması yeterli. Ardından uyut/uyandır/kilitle tuşundan ellerimizi çekiyoruz ancak “home” tuşuna basmaya devam ediyoruz. Bu işlemin ardından cihaz herhangi bir format işlemine girmeden ve içerisinde bulunan veriler zarar görmeden yeniden başlıyor. Ve cihazınız hiçbir şekilde bir zarar görmüyor bundan emin olabilirsiniz. Tuş takımına ait kombinasyon resmi aşağıdadır.

iphone-ekran-gelmiyor
Editör Notu:
Yukarıda tavsiye edilen çözüm şekli iPhone’un ekran yada dokunmatiğinde herhangi bir teknik sorun bulunmadığı durumlarda geçerlidir. Eğer cihazınızda teknik bir sorun mevcut ise en yakın servise başvurmanızı tavsiye ederiz.

Arama Tags – Etiketler

İphone ekran gitti, iphone ekran karardı açılmıyor, iphone ekran karardı, iphone 6 çalışıyor ama ekran yok.

Bir cevap yazın