iPhone Neden Soğuk Havalarda Kapanıyor?

Son günlerde ülkemiz insanlarının forumlarda tırnak içinde “fellik fellik” çözüm aradığı bir sorunları var. iPhone sahipleri cep telefonlarının yeterince şarjı olmasına rağmen kendi kendine kapandığını ve “şarja takın” uyarısı verdiğinden yakınıyorlar. Başlarda hepimizin kendi telefonuna ait bir sorun olduğunu sandığı bu durum, internette yapılan kısa bir araştırma sonrasında aslında tüm iPhone sahiplerinin yaşadığı bir sorun olduğu ortaya çıkmış durumda. Şimdi de sadece yeni nesil iPhone cep telefonlarına özgü olan bu durumun nedenine ve çözüm yollarına bakalım. Hazırsanız başlayalım.

iPhone cep telefonu neden kendi kendine kapanıyor?

Şu sıralar ülkemizde sıkça yaşanan bu sorunun sebebi havaların soğuk olması. iPhone cep telefonları ve Apple markasının diğer ürünleri Lithium-Ion pilleri kullanmaktadır. Aslında sadece Apple firması değil birçok akıllı telefon üreticisi firma bu pil teknolojisini kullanmakta ancak iPhone’ların metalik kasalarının ısı iletkenliğinin yüksek olması sebebiyle kapanmalar daha fazla olmakta. Lithium-Ion teknolojisini kullanan cep telefonları daha hızlı şarj olduklarından diğer batarya tiplerine göre daha avantajlı konumdadırlar. Ancak bu bataryaların soğukla arası hiç iyi değildir. Soğuk havalarda iç dirençleri artar ve şarj kapasiteleri azalır. Zaten İphone’lar 0-35 derecede yüksek performansla çalışacak şekilde üretilmişlerdir. Ve bu durum Apple’ın resmi sitesinde de belirtilmiştir. Netice itibariyle iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 7 bu seri iPhone’ların kabul edilebilir bir çalışma sıcaklığı var. Bu sıcaklığın altına yada üstüne çıkıldığından cihazlar offline konumuna geçiyor.

Soğuktan dolayı kapanan İPhone’a çözüm nedir?

Bu sorunun doğrudan bir çözümü yoktur ancak kişisel olarak alacağımız birkaç tedbirle üstesinden gelebiliriz. Soğuk havalarda telefonu elimizde tutmak yerine cebimizde taşımak bu anlamda bir çözüm olabilir. Totalde bir şekilde telefonumuzu sıcak tutmamız gerekmekte. Hepsi bu kadar.

Arama Tags – Etiketler:

iPhone soğukta kapanıyor, iphone soğukta kapanıyor çözüm, iphone soğuk havada kapanıyor, iphone soğuktan kapanıyor, iphone 6s soğukta kapanıyor, iphone 6 soğukta kapanma sorunu, iphone 7 soğukta kapanıyor.

Bir cevap yazın