Ana sayfa Rehber iPhone Şarj Aleti Temassızlığı Nasıl Giderilir?

iPhone Şarj Aleti Temassızlığı Nasıl Giderilir?

Neredeyse çoğumuz bir kaç aylık maaşımız karşılığından iPhone cep telefonu sahibi olabiliyoruz bu ülkede. Alırken bile bin defa düşünerek alıyoruz. Bu denli ciddi paralar verilerek sahip olunan cihazlarımıza elbette ki gözümüz gibi bakıyoruz. Ancak ne yaparsak yapalım kul yapımı bu cihazlar zaman zaman sorun çıkararak başımızı ağrıtabiliyor. Bu sorunlardan biride iPhone serisi cep telefonlarında meydana gelen şarj kablosu temassızlığı sorunu. Peki bu sorunu nasıl çözeriz şimdi buna bakalım.

iPhone şarj kablosunda temassızlık var, ne yapmalıyım?

Bu sorun için önerdiğimiz çözüm belki bir çoğunuza komik gelecek ancak işe yarama olasılığı çok yüksek. iPhone serisi cep telefonunuzun şarj soketinin bulunduğu yeri kürdan yardımı ile hassas bir şekilde karıştırarak kürdanı içerden dışarıya taşırıyoruz.

Böylelikle şarj soketinde adeta bir kütle haline gelmiş toz kalıntılarını temizliyoruz. Böylelikle şarja taktığınızda şarj olmayan, temassızlık yapan iPhone cep telefonunuz sanki kutusundan yeni çıkmış gibi şarj kablosu bağlandığı anda onu tanıyacak ve şarj olmaya başlayacaktır.

Bu sorun yüzünden şarj soketini değiştirenleri bile duyduk. Eğer bu çözümden sonuç alamıyorsanız o zaman şarj soketini değiştirmeyi düşünmeye başlayabilirsiniz. Hepsi bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here