iPhone Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Her insan hayatının bir döneminde telefon numarasını gizlemek isteyebilir. Yada bir yeri aramak istersiniz ama karşınızdakilerin sizin numarasınızı görmenizi istemezsiniz. Bizim çocukluğumuzda bu numara gizleme işi #31# tuşları ile yapılıyordu. Bu sayede aradığınız kişi sizi özel numara olarak görürdü. Her neyse eğer iPhone sahibi iseniz numara gizleme işi sizin için son derece basit. Birkaç adımlık ayarla iphone’dan numaranızı gizleyerek arama yapabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım.

iPhone Gizli Numara ile Arama Nasıl Yapılır?

Öncelikle iPhone ana menüsünden “Ayarlar” kısmını giriyoruz. Burdanda biraz alt kısımda bulunan “Telefon” seçeneğine dokunuyoruz.

Açılan ekrandan “Aramalar” bölümünde bulunan “Numaramı Göster” kısmına dokunuyoruz.

Burada “Numaramı Göster” kısmı fabrika ayarlarında açık şekilde gelir. Eğer bu seçeneği kapalı hale getirirseniz artık yaptığınız aramalarda karşı taraf sizin numaranızı görmeyecektir.

iPhone üzerinden bu basit adımları takip ederek kolaylıkla numaranızı aramalarda gizleyebilirsiniz. Hepsi bu kadar.

iPhone Arayan Numara Yok Nasıl Engellenir?

iPhone üzerinde birini numaramızı gizleyerek nasıl arayabileceğimizi öğrendik. Peki birileri bizi Arayan numara yok şeklinde arıyorsa bunu nasıl engelleyebiliriz?

Bunu yapabilmek için telefondan herhangi bir arama yapmanıza gerek yok. Bu işlemi ancak kullandığınız Gsm operatörünün (Turk Telekom, Vodafone, Turkcell) ayarlar menüsünden yada müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın