Ana sayfa Rehber iPhone Notlarına Şifre Koyma

iPhone Notlarına Şifre Koyma

Hepimiz iphone ve ipad gibi cihazlarımızda notlar bölümünde kendimizce birçok özel ve önemli notlar saklıyoruz. Her ne kadar ios sistemleri birçok güvenlik sistemi ile korunmakta ancak telefonunuz açık iken başkalarının eline düşmesi durumunda sizin için çok önemli olan notlarda başkaları tarafından görülebilir ve okunabilir. Bu yüzden notlarınızıda ayrı bir şifre altında korumak isterseniz, bunu nasıl yapacağınızı bu yazımızda anlatıyor olacağız.

iPhone ve iPad’de Notlara Şifre Koyma

Öncelikle notlar bölümüne giriyoruz ve şifrelemek istediğimiz notumuzu sola doğru hafifçe kaydırıyoruz. Çıkan seçenekler arasından gri olan kilit resmine tıklıyoruz.

Parola koyma ekranı açılınca sırası ile istediğimiz parolayı, ardından parolayı tekrar yazıyoruz ve bir ipuçu yazıyoruz. Eğer notumuzda parmak izi korumasıda istiyorsanız yeşil ışık şeklinde bırakıyoruz. Ardından tamam diyerek çıkıyoruz.

Notlar kısmına geri döndüğünüzde kilitlenmemiş bir kilit simgesi göreceksiniz. Notunuz ilk etapta kilitsiz görünecek. Tekrar notunuzun içerisine girip sağ üst tarafta bulunan kilidi kapalı hale getirmeniz gerekecek. Ve notunuz aşağıdaki gibi bir görünüme kavuşacak.

Ardından kilitli notunuza ulaşmaya çalıştığınızda aşağıdaki gibi bir ekran sizi karşılayacak ancak parmak izi yada parola kullanarak notlarınıza ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda kilidi kaldırmak isterseniz tekrar şifrenizi girip notunuzu açtıktan sonra kilidi açık hale getirmeniz gerekmektedir. Hepsi bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here