Rehber

iPhone Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilir?

Şu konuyu baştan kabul etmeniz gerekiyor ki; iPhone cep telefonunuzu satın aldığınızda birlikte verilen şarj aleti ile şarj etmeye çalışıyorsanız cihazınızı “yavaş” şarj ediyorsunuz. Emin olun çok daha hızlı bir şarj mümkün. Aynı şekilde iOS 11.2 ile birlikte kablosuz şarj işleminde bile hız kazanmak mümkün.

iPhone en yavaş nasıl şarj edilir?

iPhone ile birlikte verilen aşağıdaki resimde görünen şarj cihazı 5 Watt gücünde güç sağlar ve iPhone cep telefonunu en yavaş şekilde şarj etmenin en kolay yöntemidir. Ayrıca şarj aletine bağlı olan USB kablosunu bilgisayarınıza bağlayarakta iPhone’u en hızlı şekilde şarj etmiş olursunuz.

Bilgisayardan USB ile yapılan şarj iPhone için 2.5 Watt’lık bir güç kaynağı sağlamış olur. Bu yüzden telefonun şarj süresi uzamış olur.

iPhone için en hızlı şarj yöntemleri

Bildiğiniz gibi Apple IPhone 6 ve 6 Plus modellerinden başlayarak daha üst segment ürünlerin iPad şarj cihazı ile şarj edilmesine izin verdi. iPad şarj aleti klasik İphone şarj cihazına oranla daha büyük görünür. Ve 12 Watt güç sağlar. Bir iPhone’u bir iPad şarj cihazına takabilirsiniz ve çok daha hızlı batarya doldurduğuna şahit olabilirsiniz.

Bu yöntem sanıldığı gibi güvensiz bir yöntem değildir Apple firması bu yöntemi destekliyor. Eğer elinizde bir ipad şarj aleti var ise  ek bir ürün yada donanım satın almadan bu yöntemi kullanabilirsiniz.

iPad şarj cihazı ile bataryasını şarj edebileceğiniz iPhone serisi cep telefonları şunlardır; iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X için çalışır.

iPhone 8 ve Üstü cihazlarda hızlı şarj nasıl yapılır?

iPhone 8, iPhone 8 Plus veya iPhone X’inizi süper hızlı şarj etmek için USB-C şarj cihazı ve USB-C satın alabilirsiniz. Bu ürünlerle iPad Pro’nuz varsa onuda hızlı şekilde şarj edebilirsiniz.

Bu, Apple’a göre, “hızlı şarj” özelliğinden faydalanmanızı sağlayacak ve iPhone’u sadece 30 dakika içinde yaklaşık% 50 şarj edecek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top