Ana sayfa Rehber iPhone Mail Ekleme – Telefona Mail Hesabı Kurma

iPhone Mail Ekleme – Telefona Mail Hesabı Kurma

Bu yazımızda kısaca iPhone serisi cep telefonlarında mail servisine yeni bir mail hesabı nasıl eklenir bunu anlatacağız. iPhone’u ilk satıp alıp kurduğumuzda en çok kullandığımız mail adresimizi yazıp ekleriz. Ancak daha sonra işle ilgili yada şirkette kullandığımız mail adresinide telefonumuza ekleme ihtiyacı hissedebiliriz. Gerçekten bu çok büyük bir kolaylıktır.

Dilersiniz şimdi iPhone’da yeni bir mail adresini telefona nasıl kurarız buna bakalım. iPhone’umuzu elimize aldık.

iPhone E-mail Kurulum İşlemleri

Ayarlar > Parolalar ve Hesaplar > Hesap Ekle adımlarını takip ediyoruz.

Burada bir seçim yapmamız gerekiyor. Eğer iCloud uzantılı bir mail adresiniz var ise iCloud’u, hotmail, msn, outlook uzantılı bir mail adresi eklemek istiyorsanız Outlook.com seçeneğine dokunuyoruz. Dilerseniz Yahoo vb. seçenekleri de seçebilirsiniz.

Burada istediğimiz mail servisini seçtikten sonra iPhone bizden mail adresini ve şifresini girmemizi istiyor. Gerekli verileri girip devam ediyoruz.

Bu ekranda mail adresimizin hangi verilerini telefona import edeceğimizi seçiyoruz. Sadece “Mail” checkbox’unu yeşil işaretleyip. “Kaydet” diyoruz.

Yapmamız gerekenlerin hepsi bu kadar. Bu ayarlardan çıkıp iPhone’un ana ekranında bulunan mail kutumuza giriyoruz.

Artık posta kutunuzdan istediğiniz mail adresinize ulaşabilirsiniz. İphone’un mail servisinde istediğiniz kadar yeni mail hesabı kurabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sınır bulunmuyor.

Konuyla ilgili detaylı anlatımı sayfanın en üstündeki video rehberden takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here