Ana sayfa Rehber iPhone Klavye Rengi Değiştirme

iPhone Klavye Rengi Değiştirme

iPhone tamamen kapalı bir sistem ve Android’de bulduğunuz işletim sistemi özelleştirme şansını iOS platformlarda bulamaya biliyorsunuz. Hal böyle olunca insanlar iPhone serisi cep telefonlarını Jailbreak yardımıyla dışarıya açık hale getiriyorlar. Aslında App Store üzerinde de iphone klavye rengini değiştirmek için birçok seçenek mevcut.

Ancak Apple iPhone cep telefonlarında klavye rengi değiştirme uygulamalarının hemen hemen tamamı uygulama içi satın almaları gerektiriyor. Örneğin bir uygulama yüklediniz ve tam size göre bir klavye teması buldunuz. Ancak o tema ücretli, yani paranızla satın almanız gerekiyor.

Hal böyle olunca insanlar Jailbreak yaparak ücretsiz bir şekilde klavye tema rengini değiştirme yollarına gidiyorlar. Jailbreak yapılmış iPhone’lar için klavye rengini CydiaCloud platformundan “black keybord” isimli uygulamayı kurarak ücretsiz şekilde iphone klavye renginizi değiştirebilirsiniz.

Black Keybord yardımıyla iphone klavyenizin temasını değiştirdiğinizde aşağıdaki gibi bir görüntü oluşacaktır. Ve bu tamamen ücretsiz bir hizmettir.

iPhone klavye rengi nasıl değiştirilir?

iPhone klavye renigini Jailbreak yapmadan değiştirmenin yöntemi ise App Store üzerinden ilgili uygulamaları cep telefonunuza indirmektedir. Ancak baştada bahsettiğim gibi markette bulunan uygulamaların neredeyse tamamı uygulama içerisinde sizden bir şeyleri satın almanızı istiyor.

Ve hiçbirimizin bu gibi uygulamalara kaptıracak parası yok. Fakat böyle bir iş için orijinal haldeki iPhone’unuza Jailbreak yapmanızı asla asla tavsiye etmem. Jailbreak yapılan telefonlar artık Apple’a ait değil başka bir cihaz konumuna düşüyor. Hiçbir şekilde garanti ve servis avantajlarından yararlanamıyorsunuz.

Neyse konumuzu uzatmadan Apple Store’dan indirebileceğiniz klavye rengini değiştirmenize yardımcı olacak uygulamalara göz atmaya başlayalım.

1-) RainbowKey Klavye Temaları

Çok sayıda iphone klavye temasını içinde barındıran, markette kendini kabul ettirmiş bir uygulama. Uygulamayı telefonunuza yüklemek ücretsiz ancak yükledikten sonra bir takım özellikler için para vermeniz gerekebiliyor.

iPhone klavye temaları

2-) Klavye: Temaları ve Emoji

Bu uygulamanın Türkçe dil desteği mevcut. Uygulamada süreli üyelik çeşitleri bulunuyor. Üye olduğunuz süre boyunca app içerisinde bulunan tüm klavye temalarından ve emojilerinden yararlanabiliyorsunuz.

Jailbreaksiz iphone klavye rengi nasıl değiştirilir?

Haftalık üyelik ücreti 2 dolar. Aylık üyelik ücreti 6 dolar. Eğer aylık üyelik satın alırsanız 3 gün deneme sürümü hediye ediliyor ve beğenmezseniz para iadesi alabildiğinizi söylüyorlar.

Apple iphone klavye renkleri için tavsiye ettiğim bu 2 uygulamayı isimleri ile App Store’dan aratıp rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca soğuk iklim koşullarında yaşıyorsanız ve iPhone’unuz sürekli kendi kendine kapanıyorsa aşağıda bulunan makaleye göz atmayı unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here