Ana sayfa Rehber iPhone Kişileri Sime Aktarma

iPhone Kişileri Sime Aktarma

iPhone işletim sistemi iOS’un diğer mobil cep telefonlarından farklı olmasından kaynaklı kullanımla ilgili de birçok farklılıklar yaratmaktadır. iPhone serisi cep telefonlarında rehberinizde kayıtlı olan kişileri SIM Karta kopyalama yapamıyorsunuz. Hal böyle olunca iOS tabanlı bir cep telefonundan Android tabanlı bir cep telefonuna geçiş yapmak istediğinizde iPhone cep telefonunda kayıtlı olan telefon rehberinizi sim kartınıza kopyalayamıyorsunuz. En azından bunu iPhone’dan yapmak mümkün değil.

Peki bu sorun nasıl çözülebilir. Öncelikle eğer iPhone’unuzda bulunan telefon rehberini sim karta aktarmak istiyorsanız belli ki ufukta bir telefon değişikliği var. Bu işlemi basit şekilde nasıl yapabilirsiniz onu anlatalım şimdi.

iPhone rehberini sime kopyalama

İlk olarak iPhone’dan Ayarlar > Apple Kimliği > iCloud adımlarını takip ederek iCloud’u Kullanan Uygulamalar listesinde “Kişiler” bölümünün checkbox yeşil şekilde iCloud’da yedekleniyor olduğundan emin oluyoruz.

iCloud tarafında yedekleme işini hallettiğimize göre artık rehberimizde bulunan kişileri bilgisayarımıza indirmenin vakti geldi. iCloud.com‘a girip Apple kimliğimizle giriş yapıyoruz. Ardından önümüze gelen listeden “Kişiler” bölümüne giriyoruz.

Sol alt tarafta bulunan “Ayarlar” simgesinden “vCard’ı Dışa Aktar” butonuna tıklayarak iPhone rehberimizi bilgisayarımıza indiriyoruz. Bilgisayarımıza indirdiğimiz .vcf uzantılı dosyayı artık istediğimiz Android yada iOS tabanlı cep telefonlarında kullanabiliriz.

iPhone cep telefonları rehberinizde bulunan telefon rehberlerini sim karta aktarmanıza, kopyalamanıza izin vermediğinden indirdiğimiz .vcf uzantılı dosyayı Android bir cep telefonununda sim kartımıza kopyalamak için kullanabiliriz.

Gördüğünüz gibi bu yöntemi kullanarak kişilerde bulunan telefon numaralarını sim karta geçirmek son derece kolay.

iPhone Kişileri Android’e aktarmak

Yukarıda manuel olarak anlattığımız rehber aktarma işlemini şimdi de bir uygulama yardımıyla yapmaya çalışalım. Bunun için “MCBackup – My Contacts Backup” uygulamasını kullanıyor olacağız.

MCBackup uygulamasını iPhone’umuza indiriyoruz. Uygulama ilk açılışında bizden Kişiler’e erişmek için izin istiyor “Tamam” diyerek izin veriyoruz.

Yedekle” butonuna tıklayarak yedekleme işlemini başlatıyoruz. Yedekleme işleminin ardından “E-mail” butonuna tıklayarak istediğimiz mail adresine aldığımız rehber yedeğini gönderiyoruz.

Şimdi mail olarak aldığımız yedekleme dosyasını Android cep telefonumuza indiriyoruz. Ardından aynı uygulamayı Android cep telefonumuza yükleyerek “Geri Yükleme” adımından iPhone’da kullandığınız rehberi aktarmış olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here