İphone ve İpad’ler Çalınmadan Hangi Ayarların Yapılması Gerekiyor?

Günümüzün en kaliteli ve fiyat olarak en pahalı cep telefonlarından biri de iphone ve ipad telefonlardır. Hal böyleyken hırsızların da iştahları kabara bilmektedir. Peki son sistem teknoloji ile üretilmiş olan bu harika telefonlar çalınma durumuna karşı herhangi bir özelliğe sahip midir dilerseniz yazımızın da ana konusu olan bu sorumuza cevaplar sunalım.

İphone Ve İpad Telefonlarınızı Çalınma Riskine Karşı Koruyabileceğiniz Harika Bir Özellik Bulunuyor;

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu harika telefonlar akıllı telefonlar sınıfına girmektedirler. Dolaysıyla da bilinmeyen birçok özellikleri bulunmaktadır. Bu harika telefonların pek bilinmeyen özelliklerinden biri de çalınma durumlarına karşı “iphone’mu bul” ismini taşıyan harika bir özelliğidir. Bu harika özelliği sayesinde iphone ve ipad telefonlarınız çalınsa dahi dünyanın diğer ucuna dahi götürülmüş olsa cihazınız bulunduğu konumu sizlere bildirmekte ve tabiri caizse “ben buradayım” demektedir.

Bu Harika Uygulamayı Nasıl Etkinleştirebilirsiniz?

Bu harika uygulamanın etkinleştirilmesi ise oldukça kolaydır. Bu harika uygulamayı etkinleştirmek için şu adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak telefonunuzun ayarlar kısmına giriş yapıyorsunuz.
  • Burada icloud sekmesi yer almaktadır.
  • Apple kimliğinizin şifresini girdiğinizde bu harika uygulamayı etkinleştirebiliyorsunuz.

Görüldüğü üzere bu harika uygulamanın aktifleştirilmesi yalnızca birkaç basit adım sayesinde gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu harika uygulama hakkında şu uyarıyı da yapmamızda fayda bulunmaktadır. Bu uygulamanın kapalı olması durumunda çalınan telefonunuzun bulunması malesef ki imkansız olmaktadır. Dolaysıyla telefonunuzun uygulamanın aktif olması sonrasında meydana gelebilecek çalınma durumu karşısında cihazınızın kolaylıkla bulunmasını sağlayacaktır. Bununla birlikte bu harika uygulamayı sürekli açık tutmanız gerekmektedir. Yani ipad ve iphone telefonlarınızda bu uygulamanın hali hazırda aktif olması son derece önemlidir. Günümüzde bu harika akıllı telefonları kullanan birçok kullanıcılar cihazlarının çalınma tehlikesine karşı bu harika uygulamadan faydalanmaktadırlar. Hatta bazen iphone ve ipad telefonlarının çalınması haberlerine tanıklık etmişsinizdir. Dikkat ederseniz bu telefonların çalınması beraberinde cihazların çok kısa sürede tekrar sahibine geri dönüşü sağlanmaktadır. Dolaysıyla işte bu durumun oluşmasında elbetteki yukarıdaki uygulamanın payı bulunmaktadır. Bu ayrıntı hakkında da bilgiler sunduktan sonra yazımızı burada sonlandırıyoruz.

Bir cevap yazın