İphone Ve İpad Oyunları Nasıl Yedeklenir?

Bazı oyunlar içerik ve görsellik olarak kalite ve çözünürlüğü yüksektir. Bu tür oyunlar PC ortamında oyunu gerçekleştirilirken artık akıllı telefon Android’lere, iphone, ipad vb. cihazlara kadar indirilmesi sağlanmıştır. Bu cihazlarda bu tür oyunların kurulumu sağlanırken kolaylıkla tek link içeriği ya da mağaza uygulamalarından indirilmesi sağlanmaktadır. Bu oyunların PC deki gibi kolay ve rahat fonksiyonlarla oynanması için yedeklenmesi gerekmektedir. Yedeklenen oyunların güncellemesi yapılsa bile oyun içeriklerinde herhangi bir kayıp yaşanmamaktadır.

Oyunlar Nasıl Yedeklenir ?

Her cihaz uygulamasının fonksiyonel işlevine göre değişen oyun yedeklemeleri boyutuna ve çözünürlüğüne göre de değişkenlik göstermektedir. Oyun yedeklemeleri level ilerlemenizdeki kayıpların oluşmasını engelleyerek oyunun her adımının depolanmasını sağladığı görülür. Oyun indirilirken ya da kurulurken aynı anda yapılan yedeklemeler oyunun seriliğini arttıracaktır.

Bu PC üzerinden ise yedeklemesi masaüstü uygulamasından sağ tıklanarak yönetici işlemlerinden ayarlanabilir. Herhangi bir taşınır cihaz içerisindeyse bu yedeklemeler iTunes ile gerçekleştirilmektedir. iTunes çözünürlüğü yüksek oyunların depolanma işlemini yapmaktadır.

iphone ipad oyunları nasıl yedeklenir

İphone ve İpad’ e Oyunların Yedeklenmesi 

Bu yedeklemeleri yapmak için belli bir sıra takip edilmelidir ;

İos sürümlerine uyumluluk gösteren bir takım kurulum programları vardır. Bunlardan biri de CopyTrans Apps’ dir. Öncelikle bu uygulamanın indirimi sağlanmalıdır. Bu program kurulumu tamamlandıktan sonra bu uygulamayı açın. Aynı anda PC nize iphone ya da ipad’inizi ara kurulum kablolarıyla PC’nize bağlayın. CopyTrans App’ de iphone ve ipade uygun olan oyun içerikleri liste halinde sıralanacaktır. Bu açılan pencerede oynamak istediğiniz oyun üzerine gelerek sağ tıklama sonucunda açılan sekmeden back up seçeneğine tıklanarak oyunun yedeği alınmaya başlanacaktır. Bu oyunun yedeklenmesi gerçekleşirken PC de nereye kaydetmek istiyorsanız orayı belirleyerek oyun yedeklemesini sağlayınız.

Bir cevap yazın