iPhone iOS Versiyon Sürüm Güncelleme

Özellikle önceleri Android kullanıp daha sonra ios tabanlı iPhone cep telefonlarını ve tabletlerini (iPad) kullanmaya başlayan son kullanıcıların yaşadığı bir çok sorun var. Bu sorunların başında ise iPhone serisi cep telefonlarının güncellenme sorunları geliyor. Özellikle İOS 11 sonrası Apple firması çok sayıda güncelleme yayınladı ve bu güncellemelerin sonu bir türlü gelmek bilmedi. Ben bu yazıyı yayınlarken iPhone 6s cep telefonuma gelen son güncelleme İOS 11.2.6 sürümüdür.

Diyelim ki sizinde bir iphone cep telefonunuz var ve yazılımını güncellemek istiyorsunuz. Öncelikle en güvenli sürüm güncelleme yolu cihazınızın üzerinden herhangi bir ekstra yazılım kullanmadan yapılan güncellemedir. Ayrıca iPhone’a yeni sürümü atmadan önce lütfen şu koşulların sağlandığına emin olun.

iPhone’u güncellemeden önce dikkat edilmesi gerekenler

  • Bataryanız %50 seviyesinin üzerinde olsun.
  • Telefonunuz kesinlikle şarja takılı olmasın.
  • Cihazınızda bulunan sizin için değerli fotoğraf video yada kıymetli veriler var ise icloud yada başka bir yöntemle yedeklenmiş olsun.

Yukarıdaki şartlar gerçekleşmiş ise artık sürüm güncellemesine başlayabiliriz.

Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını takip ediyoruz.

Güncelleme denetlemesi sonunda cihazımız için yeni bir sürüm var ise “İndir ve Yükle” butonu alt tarafta etkin olacaktır buna tıklıyoruz.

İphone burada size bir güvenlik şifresi soracaktır. Şifreyi girdikten sonra indirme işlemi başlayacak, indirme sonrası yükleme onayı sorulacak ve iPhone birkaç kez yeniden başladıktan sonra yeni sürüm hazır hale gelmiş olacaktır.

Sürüm güncelleme konusunda sorun yaşayanlar altta bulunan videodan detayları izleyerek öğrenebilirler.

Bir cevap yazın