Rehber

iPhone Instagram Bildirim Açma

iPhone serisi kullananların çoğu Instagram uygulamasını da cep telefonlarında kullanıyorlar. Zaman zaman telefonumuzun bize Instagram hesabımızda olup bitenlerle ilgili bildirim göndermesini istemeyebiliriz. Bu tarz durumlar genellikle evde anne babamızdan yada kız/erkek arkadaşımızdan bir şeyler gizlemek istediğimizde ortaya çıkar.

Ancak tehlike geçtikten sonra Instagram bildirimlerini açmak isteriz. Bu rehberimizde Instagram bildirimlerini iPhone’da nasıl açarız bunu aktarmaya çalışıyor olacağız. Hazırsanız başlayalım.

iPhone’da instagram bildirimleri nasıl açılır?

Öncelikle telefonun genel ayarlar kısmında instagram bildirimleri almamıza bir engel olup olmadığını anlamaya çalışalım. Ayarlar > Bildirimler > Instagram yolunu takip ederek “Bildirimlere İzin Ver” kısmının yeşil olarak açık hale getirelim.

Buradaki işlemimizi tamamladıktan sonra Instagram uygulamasının iç ayarlarından kontrollerimize devam edelim. iPhone’dan instagram’a girip Profil kısmından sağ üst köşede bulunan alt alta 3 çizgi simgesine dokunup “Ayarlar” kısmına ulaşıyoruz. Buradan “Bildirimler” diyerek Anında ilet Bildirimleri kısmından  “Tümünü Durdur” kısmının kapalı olduğundan emin oluyoruz.

Bildirim alabilmek için ilgili ayar yukarıdaki görseldeki gibi olmalıdır.

Bu bölümde ayrıca Instagram tarafından bildirimler özelleştirilmiş. Yani uygulamadaki her etkinliğe göre bildirim alıp almayacağınıza karar verebiliyorsunuz. Burada bulunan bazı özel bildirim ayarları şu şekilde;

  • Gönderiler, Hikayeler ve Yorumlarla ilgili bildirimler
  • Takipçi bildirimleri
  • Direct Mesajlar yani dm bildirimleri
  • Canlı yayın bildirimleri
  • Instagram e-posta ve sms bildirimleri

Burada bulunan konularla ilgili bildirimleri ilgili menüye girip açık yada kapalı hale getirebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış. Örneğin bana Instagram arkadaşlık isteği bildirimleri gelsin ama canlı yayın bildirimleri gelmesin diyebilirsiniz.

Eğer konuyla ilgili anlattıklarımızdan bir şey anlamadıysanız yada eksik bir şeyler varsa üstte bulunan video rehberi takip edebilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top