iPhone İçin Herhangi Bir Müziği Zil Sesi Yapmak

Bildiğiniz gibi Apple tabanlı cihazların içerikleri ile istediğimiz gibi oynayamıyoruz. Dışarıya kapalı bir sistemde üretilen bu ürünlerin içerisine iTunes olmadan hiçbir şey atılmıyor. Özellikle kullanıcıların istedikleri müzikleri zil sesi yapma sevdaları cep telefonlarının icadından bu yana biliniyor.

Android cihazlarda bu işlem gerçekten çok basit olsa da iPhone serisi cep telefonlarında Apple firmasının kullanıcıya her şeyi parayla satma isteği zil sesi seçerken bile kendini hissettiriyor. Lafı fazla uzatmadan beğendiğiniz bir müzik var ve iPhone marka cep telefonunuz için zil sesi olarak ayarlamak istiyorsunuz. Hazırsanız başlayalım.

iPhone’da müzikler nasıl zil sesi yapılır?

1-) Öncelikle istediğimiz, beğendiğimiz müziği Youtube’dan buluyoruz. Burada mümkün olduğunca kaliteli bir ses seçerseniz sonuçta elde ettiğimiz verimde o kadar yüksek olacaktır.

2-) Youtube üzerinden bulduğumuz müziği http://www.flvto.biz/tr/ sitesinden .mp3 uzantısına çeviriyoruz. Bulduğunuz müziğin url kısmını bu siteye yapıştırdıktan sonra mp3 formatına çevir demeniz yeterli. Çıktıyı bilgisayarımıza indirip yolumuza devam ediyoruz.

3-) Elde ettiğimiz mp3 uzantılı dosyayı  http://mp3cut.net/tr/ adresinden dilediğimiz gibi keserek iPhone’a uyumlu bir şekilde kaydediyoruz. Aslında yapılması gereken her şeyi site kendisi hallediyor siz sadece “iPhone ses tonu” seçeneğini seçerek “Kes” diyorsunuz. Ardından bilgisayarınıza indirdiğiniz dosya sizin son çıktınız oluyor. Şimdi bunu iPhone marka cep telefonumuza atarak kullanmaya başlayacağız.

4-) Buradan ulaşacağınız CopyTrans yazılımını bilgisayarımıza indiriyoruz.

5-) İndirdiğimiz programı bilgisayarımıza kuruyoruz. Burası bildiğimiz klasik “Setup’a bas. Sonra next next next…”

6-) İnternet bağlantısını test etmek için “Test Connection” diyoruz.

7-) Kurulum sırasında güvenlik duvarı uyarısı çıkabiliyor. Böyle bir durumda uygulamaya izin veriyoruz. Karşımıza gelen ekranda CopyTrans Manager uygulamasını seçerek yola devam ediyoruz.

8- ) Uygulama açıldıktan sonra iPhone cep telefonumuzu bilgisayarımıza bağlıyoruz ve uygulama telefonumuzu buluyor.

9-) Son olarak oluşturduğumu 40 saniyelik çıktıyı zil sesleri kısmına sürükleyip bırakıyoruz, eğer böyle bir yer görünmüyorsa herhangi bir yere bırakabilirsiniz telefonunuzda görünecektir. Finalde sol üst tarafta bulunan “güncelle” butonuna tıklıyoruz.

İşlemler bu kadar. Artık telefonunuzdan  Ayarlar>Sesler>Zil tonu kısmını kullanarak ürettiğimiz zil sesini gönül rahatlığıyla kullanabiliriz. Görseller appleuzmani.net’e aittir.

Bir cevap yazın