iPhone En İyi Borsa Finans Uygulamaları

Malesef ülkemizde borsa denilince insanların birçoğunun aklına kumar oynamak geliyor. Bu yüzden Türkiye’de birikmiş toplam sermayenin yalnızca %10’u sermaye piyasalarında işlem görüyor. Sermaye piyasalarını sürekli takip eden yada takip etmek isteyen insanlar için artık mükemmelin ötesinde cep telefonu uygulamaları var. Önceleri bilenler bilir; borsada gün sonunda işlem hacimlerini, alım satımları gösteren kağıdın fotokopisini almak için insanlar para verirlerdi.

Artık her şey online ve anlık olarak devam ediyor. Konuyu çok fazla uzatmadan sadede gelirsek eğer iphone serisi cep telefonu sahibi bir insansanız ve günlük olarak borsaları, altını, doları ve euro’yu takip etmek istiyorsanız App Store’da çok başarılı uygulamalar mevcut. Sizler için tavsiye edebileceğimiz borsa uygulamaları şu şekilde.

En İyi iPhone Borsa Uygulaması Türkiye

1-) İşCep

İşcep uygulaması İş Bankası’nın uygulamasıdır. Her şeyden önce eğer İş bankası müşterisi iseniz mutlaka bu uygulamayı kullanmanızı tavsiye ederim. Başka bir uygulama kullanmanıza gerek yok. Birçok finans uygulamasının aylık abonelik karşılığı tanıdığı özelliklere ücretsiz bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

  • Gecikme olmaksızın anlık hisse takibi
  • Günlük, haftalık ve aylık olarak takas verilerini takip edebilirsiniz. (Özellikle yabancılar hangi hisseyi ne kadar almışlar gibi)
  • Hisseyi ilgilendiren bir haber düştüğünde bildirim alabilme imkanı.
  • Hissenin tarafınızca belirtilen tavan yada taban fiyatına ulaştığında bildirim alabilme özelliği.

Bu gibi daha sayamadığımız birçok üstün özelliği mevcut. Zaten Türkiye’de insanların çoğunun kullandığı Mynet Finans benzeri uygulamaların hepsi abone olmadığınız takdirde size verileri 15 dakika gecikmeli sunuyor. İşCep’te her şey anlık. Eğer iş bankası müşterisi iseniz ve borsadaki hisse senetlerini takip edebileceğiniz bir iphone uygulaması arıyorsanız işCep siz fazlası ile yetecektir. Uygulamayı buradan edinebilirsiniz.

2-) Foreks Mobil

Foreks Mobil uygulamasının en önemli özelliği kendinize ait sayfanızı çok kolay bir şekilde düzenleyebilmeniz. Bunun yanında sadece Borsa İstanbul (BIST) hisse senetlerini değil dünya üzerinde işlem gören tüm borsaları takip edebilirsiniz. (NASDAQ vs.) 

  • Bitcoin ve alt coin borsalarını canlı takip edebilirsiniz.
  • Altın, brent petrol vb. spesifik emtia fiyatlarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.
  • Ayrıca sayfanıza eklediğiniz hisselerle ilgili Twitter üzerinde yapılan yorumları bile anlık olarak takip edebilirsiniz.

Foreks Mobil uygulamasını iPhone ve iPad’ler için buradan edinebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi dünya artık küresel bir köy ve bu köyde bilgi her şey demek. Ancak bilgiyi de doğru zamanda ve güvenilir anlamda almanız gerekiyor. Yoksa dişinizden tırnağınızdan artırdığınız tasarruflarınızı bir anda elinizden uçurabilirsiniz. Şimdilik hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın