iPhone Ekran Kilidi Nasıl Kaldırılır?

iPhone cep telefonlarını kullanırken en çok dikkat ettiğimiz konulardan bir tanesi telefonumuzun güvenliği. Artık günümüzde telefonlarımız bizim en mahrem alanlarımız. Hepimiz için son derece özel fotoğraflar, videolar ve bilgiler bu cep telefonlarının içerisinde barınıyor. Zaman zaman iPhone’un ekran kilidini kaldırıp tekrar ekran kilidi koymak isteyebiliyoruz. Hazırsanız başlayalım.

Hemen elimizdeki iPhone’un menüsünden Ayarlar > Touch ID ve Parola > Parolayı Kapat adımlarını takip ederek mevcut iPhone ekran kilidimizden kolayca kurtuluyoruz.

Ekran kilidi parolamızı yada Touch ID denilen parmak izi şifremizi kaldırma istediğimizde telefon bizden mevcut parolamızı ve Apple kimliği şifremizi isteyebiliyor. Bu bilgileri girdikten sonra gerisi çocuk oyuncağı.

iPhone serisi cep telefonlarında ekran kilidini kaldırma işlemini yapmanın birden çok yolu olduğu biliniyor. Ancak en pratik şekilde ekran parolasını nasıl kaldıracağınızı altta bulunan videoda detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz. İyi seyirler.

Bir cevap yazın