Ana sayfa Rehber iPhone 8 Radyasyon Değerleri Korkutuyor !

iPhone 8 Radyasyon Değerleri Korkutuyor !

Bildiğiniz gibi son dönemin favori konusu yeni çıkan Apple serisi iPhone 8 ve iPhone X cep telefonları. Dünya’da ve Türkiye’de herkes çılgınlar gibi bu telefonların peşinde. Türkiye’de de shiftdelete, webtekno vb. gibi havuz medyasının teknoloji siteleri akın akın bu telefonların incelemelerini yapmakta. Her gün bir yeni içerik ile okurlarına bu telefonları pazarlamaya devam etmekteler.

Aslında bu konu dünyada da bu şekilde ancak bir farkla. Dünyada bu telefonlar inceleme altına alınırken insan sağlığı için en önemli değerlerinden biri olan SAR Değerleride göz önüne alınıyor ve anlatılıyor. Ancak ne hikmetse Türkiye’de hiçbir teknoloji sitesi yeni çıkan iPhone’ların sar değerlerinden, insanları kanser yapıp yapmayacaklarından bahsetmiyor. Neyse ki SahteYazılım.Com var. Şimdi merak edilen bu; iPhone 8 ve iPhone X’in Sar değerleri kaç? Hazırsanız başlayalım.

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Sar Değerleri Listesi

Elbette ki telefonların Sar değerleri normal kullanımda ve aranma durumunda anlık olarak değişebiliyor. Ancak yeni iPhone’larla ilgili henüz detaylı SAR değerleri ve değişimleri yaşanmadı. İlk verilere göre Sar değerleri şu şekilde:

Değerler Yabancı kaynaklardan alınmıştır. Apple hali hazırda bir açıklama yapmadı bu konuda.

iPhone 8 Sar Değeri : 1.38 W/Kg

iPhone 8 Plus Sar Değeri : 1.39 W/Kg

iPhone X Sar Değeri : 1.39 W/Kg

Bir önceki nesil olan iPhone 7 serisi ile kıyaslandığında değerlerde bir artış olduğu gözleniyor. Zira iPhone 7 ‘lerde sar değerleri 1.10 – 1.40 arasında değişmekteydi. Bu seri daha sorunlu bir seri gibi gözüküyor.

Cep Telefonlarındaki Yüksek Sar Değerlerinin İnsan Vücuduna Etkileri

1-) Aşırı kullanımda baş ağrısı yapar.

2-) Tümör oluşumuna sebebiyet verir.

3-) Pantolon cebinde tutulduğunda cinsel iktidarsızlık ve kısırlığa yol açabilir.

4-) Kalbe yakın tutulması halinde kalp ritim bozukluklarına davetiye çıkarır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here