iPhone 7’nin Şarjı Ne Kadar Gidiyor?

Bildiğiniz gibi tarih boyunca Apple markası hiçbir zaman kullanıcılarını batarya, şarj anlamında memnun etmedi. Geçtiğimiz hafta dünya genelinde satışa sunulan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ürünleri ile yine Apple Store’lar önünde uzun kuyruklar oluşmuş durumda. Peki yeni cihazlar kullanıcıların batarya ve şarj problemlerine çare olacak mı? Gelin hep birlikte bakalım.

iPhone 7 bataryası kaç gün gider?

Öncelikle bir önceki 6 serisine oranla ne batarya ve pil kısmında ne değişti ona bakmak lazım. Şu anda mevcut iPhone 6s modelinde batarya kapasitesi 1715 mAh iken iPhone 7 1960 mAh değerine sahip yani bu cihazda pil büyümesi %14 oranında.
iPhone 7 Plus cephesinde ise bir önceki versiyon iPhone 6S Plus modeline göre 15 mAh oranında daha küçük bir pil teknolojisi kullanılmış.

Sonuç olarak elimizde şu an sadece sayısal veriler var. Yenilenen cihazlar ve yeni işletim sistemi İOS 10 ile birlikte artan ekran parlaklığı ve işlemcilerin harcadığı enerji pil performanslarını muhakkak değiştirecektir. Bu yüzden şu aşamada net bir şey söylemek mümkün gözükmüyor.

Bir cevap yazın