Ana sayfa Rehber iPhone 7 SAR Değerleri Listesi

iPhone 7 SAR Değerleri Listesi

Bildiğiniz gibi son dönemlerin en çok konuşulan konularından bir tanesi iPhone 7 serisi cep telefonları. Geçtiğimiz haftalarda lansmanı yapılan Apple’ın yeni gözbebeği cihazları için Amerika dahil birçok ülkede insanlar kuyruğa girmekten bir hal olmuş durumdalar. Ancak birçok insan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cep telefonlarının teknik özellikleriyle ilgilenirken pek az insan son çıkan iPhone serisi telefonların SAR değeriyle ilgilenir durumda.

Aslına bakarsanız 7/24 yanımızda taşıdığımız cep telefonlarımızın yaydıkları radyasyon oranları da en az kamerasının pikselleri yada işlemci hızları kadar önemli. Peki satın aldığı cep telefonunda SAR değerlerinin de önemli olduğunu bilen ve böyle şeylere dikkat eden elitist tüketiciler için son çıkan iPhone 7 cihazlarının radyasyon seviyeleri ne durumda dersiniz? Hazırsanız başlayalım.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus SAR Değerleri Listesi

iphone-7-plus-sar-values
Sizler için yabancı kaynak sitelerden derlediğimiz yukarıda bulunan infografik aslında her şeyi anlatıyor. Telefonun yalnızca normal kullanımda değil aynı zamanda arama halinde iken gösterdiği SAR değerleri bile farklılık gösterebiliyor. Aynı şekilde cihazın üst kısmı ile gövdesinden sızan radyosyon miktarı bile farklılık göstermekte.

Cep telefonları için izin verilen yasal üst sınırın 2.0 olduğunu varsayarsak, iPhone 7 Sar değeri 1.14, iPhone 7 Plus Sar değeri 1.10 olarak gözüküyor. İlerleyen nesillerde çıkacak cep telefonlarında bu değerlerin daha alt seviyelerde olması dileğiyle. Hepsi bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here