iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Nasıl Ayarlanır?

iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Nasıl Ayarlanır? Özel tasarım siyah rengiyle dikkatleri üzerine çeken iPhone 7 ve İphone 7 Plus ilk olarak artık fiziksel bir home tuşunun bu seride bulunmamasıyla tanınıyor. Üzerine dokunduğunuzda titreşimli geri bildirim tepkisi aldığınız Taptic Engine destekli yeni home butonunun seviyesini ayarlamak istediğinizde bazı işlemler yapmanız gerekiyor.

iPhone 7 Home Tuşunun Tasarımı

Suya dayanıklı olma özelliği taşıyan ilk iPhone cihaz olan iPhone 7, tasarım açısından çok büyük yenilikler sunmuyor. Cihazdaki en belirgin yeniliklerin başında home tuşu geldiği biliniyor. iPhone’un standart home butonu tamamen form değiştirmekle birlikte artık fiziksel bir buton halinde değildir. Mac ve Apple Watch’da görülen Apple’ın Taptic Engine olarak bahsettiği titreşimli ve dokunmaya duyarlı bir tuş olarak karşımıza çıkıyor. Tuşa bastığınız yani dokunduğunuzda normal titreşimden çok daha farklı bir titreşim hissini alıyorsunuz.

iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Türleri

iPhone 7 home tuşunun yeni özelliği olan titreşimi ayarlamak kullanıcılar için çok büyük bir sorun haline gelirken bunun çözümü ise aslında oldukça basittir. Bunun için öncelikle iPhone 7 cihazınızın ayarlar bölümüne girerek işlemlere başlayabiliyorsunuz. Ayarlar menüsünden “genel ayarlar” kısmına girmeniz gerekiyor. Buradaki ayarlar menüsüne girdiğinizde de karşınıza “ana ekran düğmesi” ayarları sekmesi gelmektedir.

Daha sonra da bu ayar menüsüne giriş yaparak ilerlemeniz gerekiyor. Buradaki menüden titreşim ayarlarını düzenlerken istediğiniz ayarlamayı kolaylıkla yapabilirsiniz. Titreşim ayarı için ise seçebileceğiniz üç farklı seviye bulunuyor. “Güçlü titreşim”, “varsayılan seviyede titreşim”, “çok az seviyede titreşim” seçeneklerinden birini seçtikten sonra iPhone 7 Home tuşu titreşim ayarını kendiniz yapabiliyorsunuz. Böylelikle iPhone 7 Home tuşunun bazen rahatsız edici düzeye varan titreşim seviyesini manuel olarak uygun bir seviyede ayarlayabilirsiniz. Ayrıca ayar menüsünde seçtiğiniz seviyeyi anlık olarak test edebilirsiniz.

Bir cevap yazın