iPhone 6S Batarya Pil Değişim Fiyatları

Apple her geçen gün yeni bir iPhone serisi cep telefonunu piyasaya sürüyor. Geçtiğimiz günlerde iPhone 8’ler piyasaya sürüldü. Bir taraftanda eski iPhone serisi cep telefonları bozulmaya ve batarya sorunu çıkarmaya başlıyorlar. Özellikle iPhone 6S’lerde batarya pil sorunları sıkça görülmeye başlandı.

Hal böyle olunca tüketiciler çareyi iPhone 6S’lerinin pilini değiştirerek bulmaya çalışıyorlar. Ancak iPhone cep telefonlarında pil değişimi bile oldukça pahalı görünüyor. Hele ki son dönemde artan döviz kurlarından sonra.

Aslına bakarsanız iPhone’da eskiyen pilleri değiştirmek için hala çok geç kalmış sayılmayız çünkü Apple pil değişim ücretlerinde yeni tarifeye henüz geçmedi. 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle zamlı fiyatlar uygulanmaya başlayacak ve o tarihten sonra iPhone pil değişimi çok daha pahalıya paylayacak gibi görünüyor.

Hazır zam gelmeden biz mevcut iPhone’lar için pil değişim fiyatlarını incelemeye başlayalım.

iPhone 6S Pil Değişim Fiyatı – Ücreti Nedir?

Apple yetkili servis notlarına göre iPhone 6S marka bir cep telefonu için garanti kapsamı dışında pil değişim ücreti 2018 yılı içerisinde 219 Türk Lirası.

Ancak bu fiyat 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 349 Türk Lirası olarak değişicek yani zamlanacak.

iPhone 6S telefonlar piyasaya çıkalı neredeyse 3 yıla yakın bir süre geçti. Ve doğal olarak piller kötü duruma düştü. Artık gün içerisinde iPhone’u yüz kere şarja takar olduysanız vakit varken bataryanızı değiştirmeniz yerinde olacaktır.

Yinede batarya değişimi yapacak kadar paranız yoksa eskiyen iPhone’unuzun pilini kalibre ederek yola devam edebilirsiniz.

iPhone 6S Pil Kalibrasyonu nasıl yapılır?

Pil kalibrasyonu bir anlamda demek bataryanızı fabrika ayarlarına geri döndürmek demektir. iPhone’larda pil kalibrasyonu son derece kolaydır.

iPhone 6S bataryanızı kalibre etmek için şarjı tükenip telefon kapanana kadar kullanmaya devam edin. Ardından %100 şarj dolu noktasına gelene kadar şarjdan çıkarmayın. İşte pil kalibrasyonu bu kadar basit.

Bir cevap yazın