Ana sayfa Rehber iOS Güncellemesi Nasıl Kapatılır?

iOS Güncellemesi Nasıl Kapatılır?

IOS işletim sistemine sahip, iPhone marka telefonları kullananların pek bir şikâyeti olmasa gerek. Genel anlamda üstün özellikleri ile dikkat çeken iPhone’da kullanıcıların mustarip olduğu bir konu bulunuyor. Otomatik güncelleme ile alakalı olarak sıkıntı yaşayan kullanıcılar bundan kurtulabilmek adına çözüm aramaktadırlar.

IOS Güncellemeleri Kapatılabilir Mi?

Apple firması tarafından, kimi zaman müşterilerinin telefonlarına göndermiş olduğu güncelleme verileri bulunuyor. Bu güncellemelerin otomatik olarak cihazlara kurulması bazı kullanıcıların pek de hoşuna gitmediği zamanlar oluyor. Kimileri firmanın getirmiş olduğu yenilikleri beğenmeyip bunu istemiyor, kimileri ise mobil verilerindeki internet haklarının istemsizce bu güncellemeye gitmesinden şikâyetçi oluyor. Bu ve bunlar gibi birçok dertten kurtulmak elbette mümkün. Her ne sebepten olursa olsun cihazlarının otomatik olarak güncelleme yapmasını istemeyen kullanıcılar için bu özelliği kapatma imkânı vardır.

Otomatik Güncelleme İptali Nasıl Yapılır?(iphone otomatik güncelleme kapatma)

Öncelikle bu ayarı yapmayı isteyip istemediğinizi iyice düşünüp taşının. Apple’ın cihazlarında kullanıcılarına otomatik olarak sunmuş olduğu bu ayar iOS güncelleme ayarı nasıl kapatılır sorusunu elbette akıllara getiriyor.

Bu ayarın kapatılması için iPhone mobil cihazınızın “Ayarlar” menüsüne giriş yapınız. Açılan pencereden “iTunes ve App Store” başlığına tıklayınız. Bu başlık altında “Güncellemeler” kısmı bulunuyor. Bu kısmı kapalı konuma getiriniz. Son işlemi de başarıyla tamamladıktan sonra bahsi geçen konuda çözüme kavuşmuş olacaksınız.

iphone güncelleme kapatma

Güncelleme İptalinin Cihaza Zararı Olur Mu?

Güncellemeler, cihazınızın ya da cihazınızdaki uygulamaların oluşturucuları tarafından en yeni sürümlerini kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Güncelleme seçeneğinin açık veya kapalı konumda kullanıma sunulmuş olması bunun cihaza bir zararının olmadığının göstergesidir. Zaten zarar veren bir durum söz konusu olsa üretici firma bunu seçenek olarak kullanıcılara sunmaz.

Güncelleme ayarlarının kapalı konuma alınması cihaz yazılımı hakkında ya da kullanmış olduğunuz uygulamalar hakkındaki en yeni sürümleri kullanamamanız anlamına gelmektedir. Sürüm indirmelerini manuel olarak yapıyor olsanız dahi bu seçeneğin kapalı olması son sürümleri takip etmeniz açısından sıkıntılar yaratabilir.

Eğer hala IOS cihazınızın güncelleme almasının önüne geçemediyseniz burayı mutlaka inceleyin. Ayrıca yaptığınız herhangi bir güncelleme işleminden pişman olup “geri getirme” yani restore işlemi yapmak istiyorsanız burayı incelemeniz gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here