Rehber

Bir Web Sitesinden Nasıl Çok Para Kazanılır?

Türkiye’de herkesin aklında tek bir soru var; kısa zamanda nasıl köşeyi dönerim? Bu soru hemen hemen her insanın aklında hal böyle olunca insanlarda farklı farklı projelere ve işlere girişebiliyorlar? Saadet zinciri oluşturanından tutunda solucan yetiştirerek malikane sahibi olacağını zanneden tiplere kadar envaye çeşit protatip mevcut.

Birde bunların yanında home office çalışarak yani oturduğu yerden para kazanmak isteyen bir güruh var. Bu güruh ise daha çok web sitesi kurup reklamlar köşeyi dönmeyi hayal ediyor. Ve bir domain adresi satın alıp birde hosting hizmeti alarak yola koyuluyor. Aradan geçen zaman içerisinde web sitesi işinden aslında çokta para kazanılmadığını hatta yüksek hitli bir sitenin sahibine zarar bile ettirebildiğini görünce site kapanıyor yada çöp hale geliyor.

Web sitesi kurarak para kazanmak mümkün mü?

Açıkcası web sitesi kurup para kazanmak birkaç saat içerisinde gerçekleşebilecek kadar kolay. Ancak siz bu işten devasa paralar kazanmayı hayal ediyorsanız bu işe ciddi yatırımlar yapmanız gerekiyor. Alan adı, hosting, vds sunucu, iç seo, dış seo ve sosyal medya derken sıfırdan kurduğunuz bir site için her ay cebinizden hatırı sayılır paralar harcamanız gerekiyor. Sonuç olarak bu iş için ayrılan ciddi bir sermayeniz yok ise böyle bir hayal kurmakta biraz hayalperestlik oluyor.

Sıfır sermaye ile web sitesinden para kazanılabilir mi?

Elbette kazanılabilir. Ancak ilk başta bu işe girişirken beklentiyi çok yüksek tutmamak gerekiyor. Eğer elinizde bir sermayeniz yoksa ve internetten para kazanmak istiyorsanız basit bir blog sitesi kurarak herhangi bir alandaki deneyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşmaya başlamak yapabileceğiniz en iyi başlangıç olacaktır.

İnternetten para kazanmak için atılacak basit adımlar

  • İlgi alanınızla ilgili basit bir blog sitesi kurun. (Bunun için WordPress yada Joomla alt yapısını kullanabilirsiniz.
  • Günlük veya düzenli bir şekilde insanların işine yarayabilecek nitelikte içerikler oluşturun.
  • Sitenize reklam alın. (Google Adsense ve Admatic alt yapılarını tercih edebilirsiniz)
  • Yazılarınızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.
  • Site içi ve site dışı seo kurallarına uyarak arama motorlarında üst sıralara çıkın.

Bu basit adımlarla web deryasına giriş yaptığınızda günler ilerledikçe internetten nasıl para kazanılabileceği konusunda perspektifiniz genişleyecek ve daha büyük projeler için sermaye sahibi konuma gelebileceksiniz. Hepsi bu kadar.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top