İnternetten Bedava SMS Nasıl Gönderilir?

Günümüzde hala sms kullanan kaldı mı bilmiyorum ama hala kullananlar ve nostalji yaşamak isteyenler için bu yazıyı kaleme alıyoruz. Bildiğiniz gibi cep telefonları ilk olarak ortaya çıktılarında sms teknolojisi çok yaygın bir biçimde kullanılıyordu. Hatta öyle ki gsm operatörleri tarife fiyatlarını tarifede bulunan sms kotalarını baz alarak belirliyordu. Ancak aradan geçen zaman içerisinde mobil verinin yaygın olarak kullanılmaya başlaması ile birlikte sms teknolojisi yerini anlık mesajlaşma uygulamalarına bıraktı. Bugün bir Whatsapp, Bip, Telegram her akıllı telefonda yüklü olan uygulamaların başında geliyor.

Ancak çok elzem durumlarda sms teknolojiside hala kullanılıyor. Özellikle kurumsal firmalar çalışanlarına yada abonelerine hala toplu sms yöntemiyle ulaşmaya devam ediyor. Bazı durumlarda toplu olarak değil ama tekil olarak sms atma ihtiyacı internettende karşılanabilir durumda. Tabi bunun için bazı aracı web sitelerine ihtiyaç var.

Ücretsiz SMS gönderme siteleri

İnternet üzerinde uluslarası bazda ücretsiz sms gönderebileceğiniz birçok web sitesi mevcut. Ancak bu sitelerin yüzde doksanı malesef gönderdiğiniz mesajları yerine ulaştırmıyor. Tam anlamıyla Sms gönderen sadece iki web sitesine rastlandım ben şu ana kadar. İşte bu iki web sitesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Birinci sms gönderme sitesinin adı;Globfone. Uluslarası anlamda kolaylıkla ücretsiz mesaj çekebiliyorsunuz. Diğer tavsiye edilen sms sitesi ise; Afreesms. İkisindende ücretsiz sms göndermek mümkün.

Globfone internetten bedava sms gönderebileceğiniz en iyi sitelerden.

Ancak şunu hatırlatmamız gerekiyor; Türkiye’de yasa gereği bazı aboneler dış kaynaklardan sms kabul etmeye biliyorlar. Böyle bir durumda internetten attığınız sms yerine ulaşmayacaktır. Ancak sms attığınız abone dış kaynaklı mesajları kabul ediyorsa gönderdiğiniz metin adresine ulaşacaktır. Son olarak yazımızı bitirmeden internetten kaynağı belirsiz ücretsiz sms atma sitelerini insanları tehdit, şantaj vb. kötü amaçlar için kullanmamanız gerektiğini hatırlatmış olalım. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın