Ana sayfa Rehber İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır?

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır?

Günümüzde internet kullanımına paralar ödemekteyiz.Hatta bazen ufak tefek taahhüt geçmesi ve ya teknik sebeplerden dolayı yüksek paralar ödemekteyiz.Bunların yanı sıra para verdiğimiz için aldığımız hizmetin kalitesini durumunu alt yapısını sorgulamak ta en doğal haklarımız arasında bulunmaktadır.

İnternet Hızımı Nasıl Öğrenebilirim?

İnternetin içinde olan bilişim sektörü hakkında birazcık bilgisi ve ilgisi olan kullanıcılar aldıkları hizmeti daima sorgularlar ve öğrenmek isterler.Aldığınız internetin size sağladığı değerleri öğrenmek eskiye göre daha kolay ve daha az manipüle edici.

Manipüle etmek demişken bu internet bilgilerimizi, bize internet sağlayıcımız olan firmalarında bu değerler hakkında kendi hız testleri bulunmakta ve manipüle değerler gösterilmektedir.Dikkatli olunması gerek ve objektif yerlerden bu testler yapılmalıdır.

Bu makalede size internet testi nasıl yapılır nerelerden yapılır ve bu testlerden internetimiz hakkında neleri öğrenebiliriz buna değinilmektedir.

İnternet hız testi için teknolojiyi yakından tanıyıp takip edenler için en net ve daha az manipüle edici olarak görülen ortam kontrolündeki speedtest.net sayfası görülmektedir. Speedtest.net adresinde mobil cihaz ve tabletleriniz içinde bu tür testler bulunmakta ve milyonlarca kullanıcıya bu ve buna benzer konular hakkında hizmet sağlamaktadırlar.

Peki bu test nasıl yapılır bu çok kolay bir işlemdir korkulacak çekinilecek hiç bir durum barındırmaktadır. Videodan izleyebilirsiniz.

Öncelikle tarayıcınızdan speedtest.net e giriniz karşınıza dijital bir harita gelecektir ve konumunuzu gösterecektir eğer yanlış ise değiştirebilmektesiniz.Konum hatası çıkması çok küçük ihtimaller arasındadır bu adımı kontrol ettikten sonra yapmanız gereken ” begin test ” ( Teste Başla ) butonuna farenizle tıklamanızdır. Belirli bir kaç sn’lik hesaplamalardan sonra internetinizin sırayla ping değerini download hızını ve upload hızınızı öğrenebilirsiniz.

Tabi bu hizmeti sadece bu web sayfası sağlamamaktadır. Bu gibi hizmetleri internet sağlayıcınızdan da alabilirsiniz. ve ya arama yaptığınızda arama sonuçlarında farklı seçenekler bulunmakta oraları da ziyaret edip test edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here