Ana sayfa Rehber Instagram’da Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Yöntemleri

Instagram’da Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Yöntemleri

Instagram son dönemlerin en çok kullanılan ve en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi. Ancak zaman zaman çeşitli sebeplerden dolayı Instagram’da açmış olduğumuz hesaplarımızı kaybedebiliyor hatta çaldırabiliyoruz. Böyle durumların sonucu olarak instagram hesabımızdaki fotoğrafların tamamı silinmiş olur.

Bu yazımızda instagram’da silinmiş olan fotoğraflarımızı nasıl kurtarırız buna bakmaya çalışacağız.

Yöntem-1

İlk olarak en hızlı ve en kolay yöntemi izlemeye alalım. Bu yöntem sayesinde silinen fotoğraflarınızı geri getirebilmek için ilgili instagram hesabınızın herkese açık bir hesap olması gerekiyor. Yani hesabınız gizli bir hesapsa ve arkadaşlarınız dışında kimse fotoğraflarınızı göremiyorsa bu yöntem malesef işe yaramayacaktır.

Bu yöntemi kullanmak için;

webstagram.com yada

insta-stalker.com

web sitelerini kullanıyor olacağız. Bu iki sitede şu işlemi yapıyor; herkese açık olan instagram hesaplarını sürekli olarak yedekliyor ve fotoğraflara her zaman ulaşılabilmesini sağlıyor.

instagram paylaşımlarım silindi

İlgili web sitelerinden bir tanesine girdikten sonra arama kısmına silinen instagram adresimizin kullanıcı adını yazıyoruz. Eğer bu kullanıcı adı arama sonuçlarında çıkıyorsa ve hesabımız herkese açık bir hesapsa silinen fotoğraflarımızı çok kolay şekilde kurtarmış oluyoruz.

Yöntem-2

İster iOS bir iPhone kullanıcısı olun istersenizde Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz olsun Instagram uygulamasını varsayılan ayarlarında kullanıyorsanız; Instagram’da paylaştığınız her fotoğraf cep telefonunuzun galerisinde yedekleniyor olacaktır.

Bunun için Android cep telefonlarında “Galeri” kısmını, iPhone cep telefonlarında ise “Fotoğraflar” bölümünü kontrol edin. Burada genellikle Instagram adındaki bir klasörde silinen instagram hesabınıza ait fotoğraflarınız yedeklenmiş halde olacaktır.

Eğer bu iki yöntem işinize yaramadıysa malesef Instagram fotoğraflarınıza elveda demenin vakti gelmiş demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here