Instagram’da İstenmeyen Reklamlar Nasıl Engellenir?

Instagram’ı aktif olarak kullanan kişilerin en fazla yakındıkları durumların başında reklamlar geliyor. Çeşitli firmalar ve markalar, Instagram ile sponsorluk anlaşması yaparak reklamlarını paylaşıyor. Söz konusu markaları takip etmeseniz bile ana sayfanızda bu reklamlar ‘sponsorlu’ şeklinde karşınıza gelecektir. Bu reklamlar zaman zaman çok fazla artış gösterdiği için, Instagram kullanıcılarında rahatsızlık meydana getirebiliyor. Instagram’da istenmeyen reklamlar nasıl engellenir? sorusunu yönelten kullanıcılar için bu reklamları gizlemenin yollarından bahsedebiliriz. Bu reklamların sizin tarafınıza gelmesini engelleyemezsiniz ancak karşınıza çıkan reklamları gizleyebilirsiniz. Bu işlemi yaptığınız zaman ilgili markanın diğer reklamlarını görme sıklığınız da düşecektir.

Instagram Reklamları Nasıl Gizlenir?

Instagram’da gördüğünüz bir reklam sizleri rahatsız ediyorsa, bunu gizleme şansınız bulunuyor. İlgili reklamların sağ üst köşesinde gördüğünüz üç noktalı butona tıkladığınız zaman karşınıza ‘Reklamı gizle’ seçeneği çıkar. Buraya bastığınız zaman bu reklamı gizlemiş olursunuz. Hatta bu aşamada sizlere, bu reklamı neden gizlediğiniz sorusu yöneltilir. Burada reklamın uygunsuz olduğuna dair bir seçeneğe tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Böylece bu reklam ana sayfada tamamıyla gizlenmiş olacaktır.

Instagram Reklamlarını Tamamen Kaldırmak Mümkündür?

Dünya üzerinde büyük bir popülerliği olan Instagram platformu, milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bu durum, Instagram platformunun önemli bir ekonomi alanı yaratmasına neden oluyor. Birçok marka, Instagram ile sponsorluk anlaşması yaparak reklamlarının milyonlarca kişiye ulaşmasını sağlıyor. Söz konusu bu reklamlar, resmi anlaşmalarla oluşturulduğu için tamamen engellenmesi mümkün değildir. Bu durum ancak Instagram’ın inisiyatifinde olacaktır. Kullanıcıların yapabilecekleri tek işlem, ana sayfada bu reklamları gizlemek olacaktır. Ancak bir reklam hakkında kullanıcılardan yoğun şekilde spam geldiği takdirde, Instagram bu reklamı incelemeye alır ve gerekli görülürse reklam tamamen ortadan kaldırılır.

Bir cevap yazın