Instagram’da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

Instagram’da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır? Fotoğraflarımızı paylaştığımız sosyal paylaşım sitesi olan ınstagramın içinde olan mevcut filtrelerle fotoğraflara anlam kazandırarak sevdiklerinizle paylaşmanızı sağlıyor. Sosyal paylaşım siteleri arasında en popülerliği olan ınstagram kendini yenilemeye ve kullanıcılarına daha kaliteli hizmet sunmak için elinden geleni yapmaktadır. Geçtiğimizgünlerde ınstagram kendini yenileme konusunda bir adım daha atarak yüklediğimiz fotoğrafların kronolojik olarak zaman dilimlerine ayırarak bu yenilikle karşımıza çıkıyor.

Bitmeyen Yenilikler

Geçtiğimiz günlerde ınstagram kullanıcılarına bir yenilik sunan fotoğrafların paylaşıldığı sitede kategorilere ayırmayı amaçlayan bir uygulamadır. Bu uygulamayı başlatan ınstagram ile geçmişte de paylaştığınız fotoğrafları yıllık, aylık, gün gibi gruplara ayırmanıza yardımcı olmaktadır. Twitter ve Facebook kullanıcılarının da kullandığı bu uygulama ile artık ınstagram kullanıcıları da faydalanacaktır. Instagram ekibi çalışmalarını bununla sınırlandırmak istemiyor.

Sınırlarını aşarak bu seferde karşımıza yeni bir ilkle çıkıyor. Instagram bu sefer yaptığı ilk, paylaştığınız fotoğraflarınızı ileriye dönük olarak zamanlamaktır. Birçok uygulama da kullanılan bu yöntemle ınstagram da artık bu uygulama ile sorunlarınıza çözüm odaklı çalışıyor.

Instagram ve Buffer

Twitter ve facebook uygulamalarında da kullanılan bu yöntemi model alıp geliştirerek kendi kullanıcısına sunan ınstagram kullanıcılarına ileriye dönük zamanlama yaparak fotoğraflarını yüklemeleri için Buffer özelliğini getiriyor. Önceleri kendi içerisinde gönderi uygulama seçeneği bulunmayan ınstagram, yüklediği bu özellikle kullanıcılarına kolaylık sunuyor.

Buffer Nasıl Kullanılır?

Buffer, sosyal medya aracı olarak tüm sosyal ağlardan kullanılır. Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarında kullandığı Buffer ile ınstagram ‘da gönderi zamanlama yapabilirsiniz. Tüm sosyal ağların da kullandığı bu uygulamayı ınstagram da kendine güncelleyerek uygulamayı kullanıcılarına sunmuştur.

Hesabınızı tanıtma işleminden sonran yapmanız gereken Buffer uygulamasını indirmek için IOS veya android veri tabanlı cihazların uygulama alanında gerekli yönlendirme yapılacaktır. Öncelikle servisten yararlanmanız için hesap açmanız gerekir. Hesabı açtıktan sonra hesaba giriş yapabilir sağ tarafta bulunan kalem işaretine dokunmanız yeterlidir. Bir fotoğraf ekleyip gönderiyi zamanlamak için alt tarafta bulunan Schedule tıklayarak paylaşma yapacağınız saat ve tarihi seçmeniz mümkün.

Bir cevap yazın