Ana sayfa Rehber Instagram Instagram’a Whatsapp Linki Ekleme

Instagram’a Whatsapp Linki Ekleme

Artık Instagram hayatımızın her alanını esir almış durumda. Kişisel olarak Instagram kullananların yanında ticari amaçlarla Instagram sayfası oluşturanlarda azımsanamayacak kadar fazla. Ticari olarak Instagram hesabı oluşturanlar için Instagram profiline Whatsapp Linki eklemek isteyenler için kısa bir yazı hazırlamak istedik. Hazırsanız başlayalım.

Instagram profilinize cep telefonu numaranızı yazarak oluşturabileceğiniz Whatsapp linki sayesinde insanların size kolayca ulaşmasını ve Whatsapp’tan size mesaj atmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

1-) Öncelikle Instagram profilimize giriyoruz üst tarafta bulunan Profili Düzenle kısmına dokunuyoruz.

2-) Karşımıza gelen ekrandan İnternet Sitesi kısmına geliyoruz ve aşağıdaki gibi doldurduktan sonra telefon numaramızı yazıyoruz.

https://wa.me/9

9 rakamından sonra cep telefonunuzu yazmanız gerekmekte aşağıdaki örnekte olduğu gibi;

https://wa.me/905314356789

yukarıdaki numara örnek amaçlı verilmiştir. Bu örneği kopyalayıp Instagram profilinize yapıştırabilirsiniz.

3-) İnternet sitesi kısmını yukarıdaki gibi doldurduktan sonra sağ üst taraftan Bitti diyerek işlemleri tamamlayabilirsiniz. İşlemler tamamlanmadan önce son ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olmalıdır.

Instagram profilinde Whatsapp sohbet penceresi açma işlemini bu yazımızda kısaca iPhone üzerinden anlattık ancak Android işletim sistemine sahip cep telefonlarınızda da aynı mantık üzerinden giderek kolayca işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Eğer yukarıda anlatılanları anlamakta zorlandıysanız altta bulunan video rehber işinize yarayabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here