Ana sayfa Rehber Instagram Yönetici İstatistikleri Nasıl Elde Edilir?

Instagram Yönetici İstatistikleri Nasıl Elde Edilir?

Instagram hesabı yöneterek Türkiye markası olmak için yola çıkanlar hesaplarının her hareketini ve detaylı raporlarını temin edebiliyor. Instagram tarafından sunulan bu detaylı istatistikler için bir takım şartları yerine getirmeniz yeterlidir. Normal şartlarda kimse instagram hesabının detaylı istatistiğini göremez. Ancak ve ancak ticari bir hesap yönetimi yapanlar detaylı istatistik alabilir. Ticari hesap sahipleri instagram yönetici istatistikleri ile hesplarını nasıl geliştireceği konusunda bilgi sahibi olurlar.

Mevcut açılan bir hesabı ticari hesap olarak tanımlamak için öncelikle hesabın ayarlar bölümüne geçiş yapalım. Burada yer alan menülerde “ticari hesaba geçiş yap” seçeneği mevcuttur. Ticari hesaba geçiş yapabilmek için bir facebook sayfa yöneticisi olmalısınız. Eğer facebook sayfanız yoksa derhal bir sayfa kurun ve bunu instagram hesabına bağlayın. Bu yöntem ile instagram ikili doğrulama yaparak işlemi gerçekleştirmiş oluyor. Bildiğiniz üzere facebook ve instagram aynı şirketin ürünleri.

Instagram Yönetici İstatistiklerini Görüntüleme İşlemi

İnstagram yönetici istatistikleri alabilmek için ticari hesaba geçiş yaptıysanız işlem tamam demektir. Ticari hesaba geçiş yapıldığı andan itibaren gönderilerinizde beğenme sayıları, gösterim sayıları, yorum sayısı, erişim sayısı, etkileşim, eski hikayenin görüntülenme sayısı, profili görüntüleyen kişi sayısı, gönderilerin toplam görüntülenme sayısı özelliklerine sahip olacaksınız. Hesap yönetenlerin planlama yapabilmesi ve önlerini görebilmesi için bu istatistikler hayati öneme haiz. Hangi gönderilerin daha çok beğenildiğini ve gösterim sağlandığını çok kolay görebiliyorsunuz.

Eğer sosyal medyada ses getirecek bir proje içerisine girdiyseniz instagram hesabınız mutlaka olmalıdır. İstatistikler nasıl elde edilir sorusuna cevap verdiğimiz bu yazıyı dikkatlice okuyarak hesabınızdan veriler elde etmeye başlamalısınız. Bu gösterimlerin ve etkileşimlerin daha iyi sonuç vermesi için strateji oluşturun. Bir süre sonra göreceksiniz ki doğru bir strateji ile güçlü bir hesaba sahip olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here