Instagram Telefon Numarası Silme – Kaldırma

Instagram her geçen gün popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Eskiden fotoğraf çekilme aktivitesi çok boş bir aktivite idi. Çünkü fotoğrafı çekip paylaşacaklarımızın sayısı yakın akraba ve dostlarımızı geçmezdi. Şimdi ise binlerce insan ile aynı anda paylaşabiliyorsunuz. Bu güzel platforma yani Instagram’a üye olurken kullandığınız cep telefonu numaranız başınıza bele olabilir. Bu yazımızda instagram’da telefon numaranızı nasıl silersiniz bunu anlatacağız.

Instagram’da yeni bir kullanıcı hesabı açmanın 2 yöntemi var. Ya bir e-posta adresi ile kayıt olacaksınız yada bir cep telefonu numarası ile varlığınızı kanıtlayacaksınız.

Cep telefonu numarasını kullanarak Instagram’a üye olmanın bazı sakıncaları olabiliyor. Bunlardan en önemlisi telefon numaranızla açmış olduğunuz Instagram hesabınız rehberinizle eşleştiğinden telefon rehberinizde kayıtlı kim var ise sizi onlara, onları sizlere önermekten geri durmuyor Instagram algoritması.

Bu sebeple yeni hesap açarken kullandığınız cep telefonu numaranızı iptal etmek isteyebilirsiniz. Daha doğrusu Instagram profilinizden cep telefonu numaranızı kaldırmak isteyebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.

Instagram telefon numarasını gizleme silme işlemleri

Öncelikle instagram profilimizi açıp “Profili Düzenle” kısmına giriyoruz. En alt tarafta e-posta adresi ve telefon numarası bölümünü göreceksiniz.

Bu bölümde yer alan cep telefonu numaranızı silebilmeniz için e-posta adresi kısmının dolu olduğundan emin olun. Ayrıca girdiğiniz e-posta adresini onaylamanız gerekecektir. Yani e-posta adresinize bir onay kodu gönderilecek ve bu sayede e-posta adresiniz onaylanmış olacak.

instagram telefon numarası eklemek istemiyorum

Bu işlemin ardından telefon numaranızın yazdığı yere dokunun, yazılı olan telefon numaranızı silin ve “ileri” diyerek kapatın. İşte yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın