Ana sayfa Rehber Instagram Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Instagram Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Instagramda bir ticari hesaba sahipseniz gönderilerinizin tanıtımını yaparak milyonlarca kişiye ulaşabilme şansınız var. Tanıtımlar için belli bir ücret ödenmekte olup ödenecek olan ücretin detayları ve diğer ayarları kendi tarafımızdan belirleniyor. Ticari bir hesap sizi o hesabın detaylı yöneticisi haline getirir. Ticari hesap sahibi olabilmek için hesap ayarlarına giderek geçiş yapmak yeterli olmaktadır. Ticari hesaba sahip olan instagram sahipleri hesaplarının tüm detaylı istatistik verilerine sahip olur.

Instagram tanıtımı nasıl yapılır konusuna dönecek olursak paylaştığınız her gönderiyi ayrı ayrı incelemeliyiz. Gönderileri ayrı ayrı inceleme sebebimize gelecek olursak, yapılacak tanıtımların hedef kitlesi gönderi içeriği ile ilgilidir. Örneğin biz bir makyaj yapan kadın gönderisi paylaşmış olalım. Bu gönderi kadınlara yönelik olduğundan gönderi tanıtımı ile amacımız da kadınların hesabımızı takip etmesidir.

Instagram’da Ürün Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Gönderi yayınlanınca “tanıtımını yap” butonu çıkar. Gönderiniz iyi çözünürlükte değilse bu butonu aktif edemezsiniz o yüzden iyi çözünürlük şart. Instagram reklam politikalarına uygun olarak tanıtım yap dediğimizde karşımıza günlük bütçe, hedef kitle, hedef bölge ayarları gelir. Hedef kitle için “sadece kadınlar” seçip, yaş aralığını da istediğimiz bir aralığa getirebiliriz.

Instagram tanıtımı için bütçe konusunda ise günlük ya da toplam bütçe belirlendikten sonra tanıtımın kaç gün yayında kalması belirtilir. Verdiğiniz bütçe ile orantılı olarak instagram, otomatik olarak erişim gösterim potansiyelini gösterir.

Bütçeyi ne kadar çok arttırırsanız gösterim ve erişim oranı da artar. Instagram tanıtımı nasıl yapılır konusunda sizleri aydınlattık. Tanıtımlar ile esas hedef hesaba daha fazla takipçi çekmek ya da elimizdeki bir ürünün satışını yapmak olmalıdır. Aksi taktirde bu amaca özgü iyi hazırlanılmamış içeriklerle tanıtım yaparsanız etkisiz bir tanıtım olur. Etkisiz bir tanıtım ise çöpe giden bütçe ve para demektir.

Instagram’da nasıl reklama çıkacağınızı bilmiyorsanız sayfa başındaki videodan detaylı anlatımımızı takip edebilirsiniz.

Instagram’da Sayfa Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Instagram’da sayfa tanıtımı yapmak son derece basittir. Ancak sayfanıza tanıtım çıkabilmek için ilk kural bir Facebook Reklam Hesabınızın olmasıdır. Facebook reklam hesabını facebook’tan kolayca oluşturabilir ödemeler için kredi kartınızı tanımlayabilirsiniz.

Instagram’da doğrudan sayfanızı tanıtıma çıkamıyorsunuz ancak bir Instagram’da paylaştığınız bir gönderiyi tanıtıma çıkartabilirsiniz.

Bunun için Profil > Tanıtımlar adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Instagram tanıtım ücreti ne kadar?

Instagram tanıtım ücreti denildiğinde insanları biraz korku alıyor. Instagram’da ürün yada içerik ön plana çıkarmanın gerçekten pahalı bir konu olduğunu düşünüyor. Ancak Instagram’da 2 Lira ile bile çok güzel tanıtım yapabilirsiniz.

Yapacağınız tanıtımda kesinin ağzını ne kadar açarsanız reklamlarınız o kadar fazla insanın önüne çıkacağından geri dönüşüm olarak daha fazla sonuç almanız kaçınılmazdır. Dolayısıyla gün başına 2 Türk Lirasıyla instagram’da reklam çıkabilirsiniz.

Ancak şurası net ve kesindir; Instagram’da para ödemeden tanıtım yapmak, reklam çıkmak mümkün değildir. Bu gibi yollara tevessül ederseniz muhtemelen hesabınız çalınıp hacklenecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here