Rehber

Instagram Son Görülme Kapatma iPhone

Instagram son görülmenizi kapatmadıysanız sizi takip eden insanlar en son saat kaçta Instagram uygulamasına girdiğinizi rahatlıkla görebilirler. Bu sebeple tıpkı WhatsApp’ta olduğu gibi Instagram uygulamasında da son görülme özelliğini kapatmanız gerekmektedir. Bizde bu yazımızda iPhone sahibi zengin okuyucularımız için Instagram son görülme nasıl kapatılır bunu anlatıyor olacağız.

Instagram’da insanların sizin en son saat kaçta yada hangi tarihte online olduğunuzu görebilmelerine imkan sağlayan “Hareket Durumu” özelliğidir. Hareket Durumu özelliğini pasif hale getirerek çok kolay bir şekilde insanların sizi stalklamasının önüne geçmiş olursunuz.

iPhone’da instagram son görülme özelliği nasıl kapatılır?

Bunun için iPhone serisi cep telefonumuzdan Instagram uygulamasına giriş yapıyoruz. Ardından profilimize girip sağ üst tarafta bulunan “3 tırnak” butonuna dokunup alt kısımdan “Ayarlar” simgesine tıklıyoruz.

Gizlilik ve Güvenlik” bölümünden “Hareket Durumu” seçeneğine giriyoruz. Aktif halde olan “Hareket Durumunu Göster” ayarını pasif hale getiriyoruz. Yukarıda bulunan görseldeki gibi olmalıdır. İşte bu kadar artık arkadaşlarınız ve sizi takip edenler instagram’a en son ne zaman girdiğinizi göremeyecekler.

Unutmadan hatırlatalım eğer son görülme zamanınızı kimseyle paylaşmaz ve kısıtlarsanız aynı şekilde sizde diğer kişilerin Instagram’a ne zaman girip çıktığını göremezsiniz. Yani her şey karşılıklı.

iPhone 6s, iPhone 7 marka ve model fark etmeksizin tüm iphone serisi cep telefonlarınızdan yukarıdaki yönlendirmeleri yaparak instagram son görülmenizi tamamen kapatabilirsiniz.

Ayrıca konuyla ilgili olarak sorun yaşıyorsanız sayfa üstünde bulunan detaylı video anlatımını takip edebilirsiniz.

İLGİLİ: Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top