Ana sayfa Rehber Instagram Instagram Şifremi Unuttum E-Postamı Bilmiyorum

Instagram Şifremi Unuttum E-Postamı Bilmiyorum

Instagram’a giriş yaparken bir takım sorunlar yaşanabiliyor. Bunlardan bir taneside hesabınıza ait şifreyi unuttuğunuzda meydana geliyor. Bu yazımızda özet bir şekilde Instagram giriş şifrenizi ve e-posta adresinizi unuttuğunuzda yapmanız gerekenleri sıralıyoruz.

Öncelikle Instagram giriş şifrenizi unuttuğunuzda kayıt olduğunuz e-posta adresine erişiminiz varsa hala şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Ancak e-posta adresine artık erişiminiz yoksa işte yapmanız gerekenler;

1-) Instagram’a cep telefonu uygulamasından giriyoruz. E-posta ve şifre giriş ekranında bulunan “Şifreni Mi Unuttun?” bölümüne dokunuyoruz.

2-) Karşımıza açılan ekrandan Kullanıcı Adı bölümüne geliyoruz. Hesabımızın kullanıcı adını yazıyoruz ve İleri diyoruz.

3-) Ekrana gelen “mail adresinize hesap sıfırlama maili gönderildi” uyarısına Tamam diyoruz.

4-) Aynı ekranda bulunan “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” linkine dokunuyoruz. Güvenlik Kodu Gönder butonunun altında bulunan “Bu E-posta adresine veya telefon numarasına erişemiyorum” kısmına dokunuyoruz.

Karşımıza Instagram Destek adında bir form gelecek bu formu son derece dikkatli şekilde doldurmamız gerekiyor.

Bu formda Kaydolurken kullandığınız hesabınıza ait e-posta adresinizi ve şu an ulaşımınızın olduğu herhangi bir e-posta adresini eklemeyi sakın unutmayın. Hesabınızın E-posta adresini hatırlamanıza 3 numaralı adımdaki bölüm yardımcı olacaktır.

İlave detaylar kısmına; “Hesabımın şifresini unuttum, e-posta adresine erişimim yok hesabımı geri almam için yardımcı olabilir misiniz?” yazmanız yeterli olacaktır. Bunu yazdıktan sonra “Destek İste” diyerek devam edin.

Instagram hesabınıza kavuşmak için son adım

Destek formunu gönderdikten sonra iletişim e-posta adresinize Facebook‘tan bir e-posta gelecek. Facebook Instagram’ın sahibi olduğu için ordan gelecek.

Bu e-postada yazan kodu okunaklı bir şekilde A4’e yazıp ellerinizle kameraya gösterip bir fotoğraf çekeceksiniz ve bu fotoğrafı size gelen e-postaya yanıt olarak ekine ekleyip göndereceksiniz.

Instagram bu e-postadan sonra genellikle 48 saat içerisinde hesabınıza yeni şifre oluşturabileceğiniz bir bağlantı gönderecektir.

Eğer burada anlatılanlar işinize yaramadıysa lütfen altta bulunan video rehberi izleyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here