Instagram Profil Resmi Nasıl Büyütülür?

Instagram kişilerin çoğu zaman kullanmakta olduğu içerisinde kişilerce eklenen filtreli veya filtresiz fark etmeksizin fotoğrafların ve videoların bulunduğu bir sosyal ağ bağlantısıdır.

Bu uygulama mobil veya web platform halinde kullanılabilmektedir. Aynı zaman da ağ devamlı değişim ve gelişim evrelerinden geçmektedir. Her daim içeriği zenginleştirilmektedir. Hal böyle olunca kişiler hem fotoğraflarını ekleyip değerli anılarını ölümsüz kılmakta hem de video ekleyip onlar için önemli olan zamanlar paylaşılmaktadır. Bir de profil fotoğrafları büyütülmekte göze daha çok hitap eden görüntüler ortaya çıkmaktadır. Instagram da video veya fotoğraf paylaşımlarıyla diğer kişilerce takip edilmekte olan bireylerin profil fotoğraflarına daha yakından daha uzun süre bakılma gereksinimi doğabilmektedir. Ancak Facebook, Twitter, Whatsapp gibi diğer sosyal ağlarda da Instagram da olduğu gibi kişilerin profil fotoğrafları net olarak gözükmemektedir.

Bu sosyal ağlar profil fotoğraflarını kendi standartları çerçevesinde düzenlemektedir. Küçük yapıda bulunan fotoğraflar kişilerce tam görüntülenememektedir. Bu yüzden de Instagram kullanıcıları profil fotoğraflarının takipçileri tarafından daha net ve hoş görünebilmesi için fotoğraflarını bir kaç işlemle büyütme yolunu aramaktadırlar. Bu nedenle de Instagram profil resmi nasıl büyütülür ? sorusu ortaya çıkmaktadır. Şimdi de bu soruya ilişkin yanıtlar arayalım!

Instagram Profil Resmini Büyütmek

1) Kişiler Google Chrome tarayıcısından https://www.instagram.com/ adresine gidip kendi instagram hesaplarına giriş yapmalıdırlar.
2) Profil fotoğrafı görüntülenmek istenilen hesabın sayfası açılmalı bu nokta da hesap gizli mi değil mi sorusu akılları karıştırmasın! Çünkü hesabın gizliliğinin önemi yoktur.
3) Profil fotoğrafı üzerinde sağ tıklanmalıdır. ” Resmi yeni sekme de aç ” özelliği seçilmelidir.
4) Adres satırında bulunan mesela ” s150x150 veya s300x300 elbette her adres satırında aynı sayılar çıkması beklenmemeli her zaman sayılar değişikliğe uğrar ” s ” ile başlayan adres satırı bulunmalı ve silinmelidir. Önemli nokta sadece ”s” harfi ile başlayan satır silinmelidir.
5) Instagram profil fotoğrafını büyütme işlemi bu şekilde tamamlanmış olmaktadır. Bu aşamalardan sonra istenilen kişinin profil fotoğrafı daha ayrıntılı görüntülenebilmektedir.

Bir cevap yazın