Ana sayfa Rehber Instagram Instagram Mesaj Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram Mesaj Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram Direct Message özelliği yani dm özelliği herkes tarafından biliniyor. Ancak bu bölümden gelen mesaj istekleri can sıkmaya başladı. Bu noktada Instagram mesaj kapatma işlemini anlatmak yerinde olacaktır. Kısaca bahsetmek istiyorum. Hazırsanız başlayalım.

Bu işlemlere başlamadan önce Instagram’ın güncel versiyonunu kullandığınızdan emin oldun. Instagram her gün yeni bir güncelleme yayınlıyor ve menülerin yeri değişebiliyor. Eğer Instagram’da güncelleme yapmayı bilmiyorsanız altta bulunan sayfadan yararlanın.

Şimdi gelelim birisinin size mesaj atmasını nasıl engelleneceğine. Öncelikle Instagram uygulamasına cep telefonumuzdan giriş yapıyoruz.

1-) Profilinize gelip sağ üst taraftaki 3 çizgiye dokunup Ayarlar kısmına giriyoruz.

2-) Gizlilik sekmesinden Mesajlar bölümüne geliyoruz.

3-) Burada bulunan Yeni Mesaj İsteklerine İzin Ver kısmını Herkes olarak değil Sadece Takip Ettiğin Kişiler olarak değiştiriyoruz.

Bu sayede artık takip ettiğimiz kişiler haricinde hiç kimse bize dm atamayacak. Ancak önceden mesajlaştığınız kişiler dm bölümünde halen duruyorsa bu kişiler size mesaj atmaya devam edebilirler. Bu listeden onları kaldırdığınızda sizi takip etmiyorlarsa artık size dm atamazlar.

Instagram’da dm mesaj isteklerini tamamen kapatmak yerine kişiye özel tarife yapmak isterseniz ilgili kişiyi Engelleye bilir yada hesabını kısıtlayabilirsiniz.

Eğer engellerseniz kişi sizden hiçbir şekilde haber alamaz, fotoğraflarınızı göremez sizi takipten çıkmış gibi olur. Eğer kişiyi kısıtlarsanız fotoğraflarını görmeye devam eder ancak yapılan yorumları göremez, size attığı mesajlar mesaj istekleri bölümünde kalır. Okusanız bile görüldü bilgisi gitmez.

Bu işlemleri yapmak için kişinin profiline girip sağ üstteki üç çizgi işaretinden yola çıkarak ister engelleyin ister kısıtlayın. Eğer mesaj atma isteklerini kapatmak için anlatılanları anlamadıysanız altta bulunan detaylı video rehbere göz atın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here