Instagram Hikayesi Reklam Dönemi Başlıyor

Bugün ki haberimizde sizlerle Instagram hikayesi reklamları ile alakalı olarak yakın bir zaman dilimi içerisinde yapılacak olan güncelleme konusunda bilgiler sunacağız. Mark Zuckerberg tarafından satın alınan sistem, zaman içerisinde o kadar ciddi bir şekilde geliştirildi ki reklam modelleri anlamında da farkını ortaya koydu diyebilmek mümkün.

Zaman içerisinde Snapchat sistemine rakip olabilmek adına geliştirilen ve kısa sürede çığ gibi büyüyen Instagram Hikayesi, zaman içerisinde süre anlamında da 5 saniyeden 10 saniyeye çıkarıldı ve kullanım oranı çok daha ciddi bir şekilde arttı. Şimdi ise bu özellik de yakın bir zaman dilimi içerisinde yeniden planlanarak reklam modeli haline getirilecek.

Instagram Hikayesi Reklamları Başlıyor

Hikaye kullanımının bu denli yaygınlaşması ve mobil uygulama arayüzünde her yeni paylaşımın insanların gözünü alması aslında çok önemli bir imkan olarak da göze çarpıyor diyebiliriz. Artık hikaye sistemini kullanarak çok ciddi anlamda paylaşımlar yapabilecek ve reklam yayınlarınızı Facebook yönetimi ile iletişim olanağını kullanarak da yapabilme fırsatına sahip olabileceksiniz.

Şuan için Instagram Hikaye kısmında dünya genelinden 30 şirket reklam verebiliyor ki ülkemizde Akbank bu alana reklam anlaşması yaptı. Kısacası şuan için uluslararası ortamda açılan bir reklam yöntemi değil ancak yakın bir zaman dilimi içerisinde özelliğin geliştirilerek herkese sunulacağı bekleniyor.

Bir cevap yazın