Instagram Hikayemizi Görenlerin Sıralaması Neye Göre Değişiyor?

Bildiğiniz gibi son dönemde Instagram’ın Snapchat’e özenmesi ile birilikte gelen son güncelleme sonrası Instagram “Stories” Hikayem kısmı kullanıcılar tarafından çokça kullanılmaya başlandı. Bu hikayeler yada bir diğer adıyla hikayem bölümünün en büyük özelliklerinden birisi de hikayenize kimlerin baktığını görebiliyor olmanız. Özellikle kişisel magazin olaylarına meraklı olanlarımız bu kısmı dikkatlice inceliyor. Son zamanlarda tarafımıza en çok sorulan sorulardan biride “Instagram hikayemi görenlerin sırası neye göre değişiyor peki ?” yada Instagram hikayeme en çok bakanlar kimler? şeklinde olunca iş başa düştü ve bu durumu açıklamaya çalışmak gerekti. Hazırsanız başlayalım.

Instagram hikayemi görenlerin sırası neye göre değişiyor?

İlk olarak hikayenizi izleyen kişileri açtığınızda XX kişisi ve 45 diğer kişi şeklinde bir ibare bulunuyor. Bu noktada kullanıcıların kafasına takılan nokta XX kişisinin sürekli aynı kişilerden oluşmasının sebebi oluyor. Bu konuyla ilgili Instagram kullanıcının en çok etkileşimde bulunduğu hesapları başta gösterdiğini savunuyor. Etkileşimden kasıt o profile daha fazla beğenme, yorum yapılması veya paylaşılan hikaye kısmından mesaj atılması gibi durumlar olabilmektedir. Aslında burda amaç sizin uygulama içerisinde en çok ilgilendiğiniz insanları size karşı kullanarak uygulama içerisinde daha çok vakit geçirmenizi sağlamak dolaylı yoldan size fazlaca reklam gösterek daha çok para kazanmaktır. İşte bu sebeplerden hikayenizi görenlerin listesinde sıralama sürekli değişebilse de en çok sevdiğiniz yada sizi en çok seven profil hep başta gözükecektir. Instagram hikaye bakanlar sıralaması olayında ki sır perdesi bundan ibarettir. Hepsi bu kadar.

Arama Tags – Etiketler:

instagramda story izleyenler neye göre sıralanıyor, instagram hikaye sıralaması, instagram hikaye izleme sırası, instagramda hikayeye bakanlar neye göre sıralanır, instastory izleyenler neye göre sıralanıyor, instagram story bakanlar sıralaması, instagram hikayede en başta çıkanlar.

3 Yorum
Bir cevap yazın