Instagram Hikayelerinizi İstemediğiniz Kişilerden Gizleyin

Son günlerde insanların en sık kullandığı sosyal medya mecralarından biri haline gelen Instagram hikayem “stories” kısmı adeta bir patlamaya neden oldu. Snapchat uygulamasının bir benzeri haline gelen Instagram yakın zamanda Snapchat uygulamasını ortadan kaldırabilecek hale geldi. Elbette ki hikayem kısmını kullanması oldukça keyifli. Ancak gizlilik konusunda bir takım sıkıntıları var. Eğer gerekli gizlilik ayarları yapılmazsa sadece sizi takip eden insanlar değil hiç tanımadığınız bir Instagram kullanıcısı da paylaştığınız hikayenize ulaşabilir. Peki hikayem kısmındaki içerikler nasıl gizlenir buna bir bakalım. Hazırsanız başlayalım.

Instagram hikaye gizleme özelliği nasıl aktif edilir?

Eğer sizde paylaştığınız hikayem kısmındaki fotoğrafınızın herhangi bir arkadaşınız yada fütursuz bir akrabanız tarafından görülmesini istemiyorsanız yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir.

1-) Instagram uygulamasından profilinize girerek sağ üstte bulunan; iOS kullanıcıları için güneş, Android kullanıcıları için üç nokta sembolüne dokunun.

2-) Karşınıza gelen sayfada, Hesap (Account) başlığı altında bulunan “Hikaye Ayarları”na (Story Setting) dokunun.

3-) Finalde son olarak “Hikayeyi Gizle” (Hide Story From) seçeneği altında bulunan kişi sayısına dokunun.

Bu işlemleri sırası ile takip ettikten sonra gösterilen menüden istediğiniz kişiyi kara listeye alarak paylaştığınız hikayenizi görmesine engel olabilirsiniz. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın