Instagram Hikayeler Kısmında Direct Message(dm) Nasıl Kapatılır?

Bildiğiniz gibi son dönemlerin en çok pick yapan uygulamalarının başında Instagram geliyor. Marc Zuckerberg ekibinin uygulamayı devir almasıyla birlikte neredeyse her geçen gün yeni bir özellik getirilen uygulama Snapchat’e son bir yılda fazlasıyla kan kaybettirmiş durumda. Son dönemde kullanıcıların büyük beğenisini toplayan Instagram hikayem özelliği sıklıkla kullanılmakta. Ancak uygulama da bazı kullanıcıların hikayelerine direkt mesaj atılabilirken bazılarına atılamıyor. Genellik egosu yüksek ünlülerimiz hikayelerine direkt mesajla yanıt verilmesini istemiyorlar. Tabi bazı durumlarda bizlerde hikayelerimize yorum şeklinde mesaj gönderilmesini istemeyebiliyoruz. Peki kimse bizim hikayemize dm’den yürümesin istiyoruz, ne yapmalıyız?

Instagram hikaye’de mesaj (dm) nasıl kapatılır?

1-) Öncelikle kendi profil sayfamıza geliyoruz ve ayarlar kısmından(dişli çark simgesi) “Hikaye Ayarları” kısmına dokunuyoruz.

2-) Ardından gelen ekrandan “Mesaj yanıtlarına izin ver” kısmına geliyoruz.

Bu noktada direct mesaj konusunda 3 farklı seçenek mevcut;

Herkes: Bu seçeneği işaretlediğimizde hikayemize attığımız herhangi bir içeriği arkadaşımız olsun olmasın herhangi biri yanıtlayabiliyor.

Takip Ettiğin İnsanlar: Bu tercihte ise sadece sizin takip ettiğiniz insanlar size mesaj atabiliyor.

Kapalı: Bu seçenekte ise kim olursa olsun sizin hikayenizi mesaj olarak yanıtlayamıyor.

Eğer sizde hikayenize kimsenin yanıt vermesini istemiyorsanız “Kapalı” seçeneğini işaretleyin. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın