Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum

Son dönemin en çok kullanılan sosyal medya mecralarından bir tanesi de Instagram. Özellikle son zamanlarda yaptığı reklam atılımları ve kullanıcı bazlı yenilikleriyle her akıllı telefonun olmazsa olmaz uygulamalarından biri haline geldi. Elbette bu kadar çok kullanılan bir uygulama da insanların zaman zaman büyük sorunlar yaşaması da olası bir hale geliyor.

İşte bu hatalardan biride aktif olmayan hesap hatası. Normal bir biçimde uygulamaya giriş yapmaya çalıştığınızda “hesabınız aktif değil” hatası alıyorsunuz. Yada yine giriş yapmaya çalıştığınızda “Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiğin İçin Kapatılmıştır” şeklinde hata alıyorsunuz. Ardından mail adresinize bununla ilgili bir mail gelmiş oluyor.

Gelen mailde yazan ise tam olarak şöyle:

““Merhaba,
Size yardımcı olabilmemiz için bu hesabın size ait olduğunu doğrulamamız gerekmektedir. Aksi takdirde, doğru kişiye yardım edip etmediğimizden emin olamayız.
Lütfen bu e-postayı, aşağıdaki kodun el yazısıyla yazılmış bir kopyasını elinizde tutarken çekilmiş bir fotoğrafınızı ekleyerek yanıtlayın:
5*******9
Gönderdiğiniz fotoğraf:
– Yukarıdaki kodun ve ardından tam adınızın boş bir kağıda yazılmış kopyasını göstermelidir
– Hem kodu hem de yüzünüzü net şekilde göstermelidir
– JPEG dosyası olarak kaydedilip yanıt e-postanıza eklenmelidir
Bu koşulları karşılayan bir fotoğraf elimize geçene dek size yardımcı olamayacağımızı lütfen unutmayın.””

Instagram Aktif Olmayan Hesap Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu mail ve gönderilmesi istenen fotoğraf Instagram’ın uygulamış olduğu bir güvenlik politikasının gereğidir. Yapmanız gerekenler ise şu şekilde:

1-) Boş bir A4 kağıdına mailde bulunan kodu okunaklı bir şekilde yazıyoruz.
2-) Kodun altına yine anlaşılır şekilde isim ve soyisim yazıyoruz.
3-) Yazmış olduğumuz kağıdı elimizde tutarak güzel bir profil resmi çekiyoruz. Bu noktada çektiğiniz resimde daha önce Instagram’a yüklemiş olduğunuz resimlere benzemeniz önemli.
4-) Çekmiş olduğumuz resmi .jpg formatına getirerek gelen maili yanıtlıyoruz.

Yukarıda bahsedilen işlemleri yapıp maili gönderdiğiniz taktirde güvenlik açısından bir sorun yoksa hesabınız 72 Saat içerisinde tekrar açılacaktır. Ve önceden yüklemiş olduğunuz fotoğraflarınızda aynen durmaya devam edecektir. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın