Instagram Hesabım Çalındı. Ne Yapmalıyım?

Sosyal medya hesaplarının giderek yaygınlaşmasıyla birlikte hack ve hacker vakaları giderek artmaya devam ediyor. Özellikle ergen diye tabir ettiğimiz güruh bu işlere çok meraklı olduğundan hesabım çalındı vs. olayları çok fazla oluyor. Bu gibi durumlarda hesabınızı geri almak çok kolay olmasa da Instagram üzerinden bir iletişim sayfası marifetiyle derdinizi anlatıp hesabınızı kurtarabileceğiniz bir mecra mevcut. Hazırsanız başlayalım.

Instagram hesabımı çaldılar, ne yapmalıyım?

instagram-hesabim-calindi

Öncelikle panik yapmaktan vazgeçin, olan oldu ve hesabınızı hemen geri almanız mümkün değil. Eğer hesabınızı çalan art niyetli biriyse ki genelde öyle olurlar. Takipçi sayınızı ve fotoğraflarınızı sıfırlayacaklardır. Hesabınızın çalındığını öğrendikten sonra hemen yapmanız gereken tek şu buradan Instagram yetkililerini durumdan haberdar etmek. Ancak talebinizin karşılık bulması ve ciddiye alınması için günde 2-3 defa bu bildiri formuyla başvuruda bulunmanız faydanıza olacaktır.

Instagram hesabımın tekrar çalınmaması için ne yapmalıyım?

Her şeyden önce akıllı telefonunuza güvenilir bir Anti Virus yazılımı kurun. Ardından arkadaşlarınız tarafından size gönderilen linklere kesinlikle tıklamayın. Sadece Instagram için değil diğer sosyal medya hesaplarından gelen hiçbir linke giriş yapmayın. Aksi halde hesaplarınızın çalınması an meselesi demektir.
Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın