Ana sayfa Rehber Instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram engel kaldırma aslında son derece basit bir işlem. Ancak Instagram kullanmaya yeni başlayan insanlar bu basit işlemi yaparken bile zorlanabiliyorlar. Instagram’da bir kişiyi bir hesabı nasıl engelleriz  ve ardından engellenen hesabın engelini nasıl kaldırırız abaküs kıvamında anlatımına başlıyoruz.

Öncelikle Instagram uygulamasında bir hesabı nasıl engelleriz buna bakalım.

Instagram’da birini engelleme

Sevmediğiniz, tanımadığınız yada sizi taciz eden birini engellemek çok kolay. Bunun için ilk olarak cep telefonumuzdan Instagram uygulamasına giriş yapıyoruz. Ardından arama kısmından engellemek istedimiz hesabın adını yazıp ilgili profile giriş yapıyoruz.

İlgili profile giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta bulunan “üç nokta” simgesine tıklıyoruz. Açılan ekrandan “Engelle” seçeneğini tıklıyoruz.

Onay sorusuna “Engelle” diyerek devam ediyoruz.

Son olarak kullanıcının engellendiğine dair bir bilgi notu geliyor. “Yoksay” diyerek devam ediyoruz. Hepsi bu kadar. Gördüğünüz gibi bir hesabı engellemek son derece basit.

Instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Tamam şimdi asıl konuya gelecek olursak. Diyelimki sevmediğimiz birini engelledik ve aradan bir zaman geçti. Şimdi engellediğimiz o kişinin engelini kaldırmak istiyorum. Yapmam gereken ilk iş engelini kaldırmak istediğim kişinin profiline girmek.

İlgili profile girdikten takip et butonunun “Engellemeyi Kaldır” şeklinde değiştiğini göreceksiniz. Buna tıklayarak ilgili profilin engelini kaldırabilirsiniz.

Yada bir diğer seçenek olarak engellediğiniz hesapları unuttunuz ve ben acaba Instagram’da hangi hesapları engellemiştim diye merak ettiniz. Bunu görmek için yapmanız için gerekenler şöyle;

Instagram’a giriş yapıp profilinizi açın, sağ üst tarafta bulunan “3 çizgi” işaretine tıklayıp sağ bölmede açılan “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Ayarlar bölümünde alt kısımda bulunan “Gizlilik ve Güvenlik” kısımında bulunan “Engellenen Hesaplar” seçeneğine tıklıyoruz.

Karşımıza gelen daha önce engellemiş olduğumuz hesaplardan birinin üstüne tıklayarak yine üstteki gibi “Engeli Kaldır” demeniz yeterli.

Gördüğünüz gibi Instagram üzerinden birini engellemekte, o engeli kaldırmakta son derece basit. Eğer yukarıda yapılan anlatım size zor ve içinden çıkılamaz geldiyse sayfanın altında bulunan  videodan basit anlatımı takip edebilirsiniz. Hepsi bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here