Ana sayfa Rehber Instagram Dondurulan Hesabı Açma – Kesin Çözüm

Instagram Dondurulan Hesabı Açma – Kesin Çözüm

Instagram’ı olabildiğince sık şekilde kullanıyoruz. Zaman zaman vaktimizi çok çaldığı düşüncesinden yada farklı bir düşünceden hareketle hesabımızı geçici olarak kapatıyoruz. Yani halk arasındaki adıyla “donduruyoruz”. Aradan kısa bir zaman geçiyor ve hesabımızı tekrar açmak istediğimizde o da ne?  “kullanıcı adı bulunamadı” hatası.

Öncelikle şu konuda anlaşalım. Eğer instagram hesabınızı donduralı henüz 72 saat yani 3 iş günü dolmadıysa bu yazımızın devamını okumanız gerekmez. Çünkü instagram’ın hesapları geçici olarak devre dışı bırakma işlemi zaten 3 günü bulduğundan bu süre zarfından hesabınıza tekrar ulaşamamanız son derece normal.

Ancak hesabınızı dondurduğunuz tarihin üzerinden 3 gün süreden fazla geçtiyse artık bir şeyler yapmanın sırası gelmiş demektir.

Doğrusunu söylemek gerekirse Facebook instagram’ı satın aldıktan sonra bu tarz hatalarla çokça karşılaşılmaya başlandı. Şimdi dondurduğumuz ancak tekrar açmak istediğimizde kayıtlı kullanıcı bulunamadı hatası veren instagram sorunu için yapılması gerekenleri madde madde sıralayalım.

  • Öncelikle dondurduğunuz hesabınızın e-posta adresi, kullanıcı adı ve parolasından lütfen emin olunuz. Eğer hesabınızın şifresini unuttuysanız resmi sayfadan yeni bir şifre edinin.
  • Yeni şifrenizi aldıktan sonra cep telefonunuzda bulunan Instagram uygulamasından dondurulmuş halde bulunan hesabınıza giriş yapmayı deneyin.
  • Android yada iOS hangi cep telefonundan instagram’a giriş yapıyorsanız ilgili uygulamayı mobil telefonunuzdan derhal kaldırın ve uygulama marketinden yeniden yükleyip, tekrar giriş yapmayı deneyin.
  • Eğer yine kullanıcı adı bulunamadı veya bir sorunla karşılaşıldı tarzında bir hata mesajı alıyorsanız artık Instagram firması ile ciddi ciddi konuşmanın sırası geldi demektir.

Dondurulan hesabı tekrar aktif etmek için instagram ile mailleşebileceğiniz yalnız bir kanal var. O da https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 sayfasından instagram’a bildirimde bulunmak.

Yukarıda görseli bulunan formu eksiksiz olarak dolduruyoruz. Resmi nüfus kağıdı kimliğinizde bulunan ad-soyad, instagram kullanıcı adınız, hesabınıza giriş yaptığınız e-posta adresiniz ve bulunduğunuz ülke gibi bilgileri tam ve doğru şekilde dolduralım.

Artık işimiz malesef oradan gelecek mail cevabına kalıyor. Bu süre içerisinde ara ara hesabınıza tekrar giriş yapma denemesinde bulunmanız yerinde olacaktır.

Üzülere söylüyorumki; bu hata yüzünden instagram’da 100 bin takipçili fenomen hesaplar çöp oldu. Dünya üzerinde bu sorun aynı şekilde diğer ülkelerde de yaşanmaya devam ediyor. Beklemekten başka çare yok. Lütfen Instagram hesabınızı dondururken iki defa düşünün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here