Instagram Canlı Yayın Özelliği Başladı

Bugün ki makalemizde sizlerle dün akşam itibari ile resmen herkese sunulan Instagram canlı yayın özelliği ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Ülkemiz genelinde en çok kullanılan sosyal medya sistemlerinden birisi olan Instagram, zaman içerisinde Mark Zuckerberg’in satın alması ile birlikte yepyeni bir kimlik içerisine girdi.

Birçok sistemi kendisine rakip olarak gören ve onları geri planda bırakabilmek için somut adımlar atmaya başlayan Zuckerberg ve ekibi, dün akşam itibari ile kullanımı çok ciddi bir şekilde artış gösteren Instagram History kısmına canlı yayın özelliği getirerek insanlara yepyeni bir seçenek sunmayı da başardı diyebiliriz.

Özelliğin yayına girmesi anı itibari ile dünya genelinde birçok kişi anlık olarak canlı yayın yapmaya başladı ki özellik aslında arayüz anlamında Facebook sisteminin canlı yayın özelliği ile aynı tasarıma sahip. Ancak etkileşim ve bağlantı süreçleri bakımından biraz daha stabilize bir özellik olarak bizlere sunulması ayrıca dikkatleri çeken bir diğer unsur olarak da ön plana çıkıyor.

Canlı yayın özelliğinin zaman içerisinde ne gibi getirileri olacağını bilmiyoruz ancak uzunca bir süre üzerinde durulan ve konuşulan bir özellik olarak ön plana çıkacak gibi de görünüyor. Hikaye paylaşımı kısmında CANLI seçeneğine tıklayarak canlı yayın başlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın