Ana sayfa Rehber Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Bildiğiniz gibi Instagram her gün bir yenilik ile karşımıza çıkıyor. Özellikle Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg ve ekibinin Instagram uygulamasını satın alması ile birlikte uygulamaya neredeyse her hafta bir güncelleme geliyor. En son gelen yeniliklerden biri olan canlı yayın özelliği birçok kullanıcı tarafından beğenildi ve yoğun olarak kullanılıyor. Ancak listemizde ki her insanın yaptığı canlı yayın ilgimizi çekmediği için sürekli gelen işte …kişisi canlı yayına başladı bildirimleri kullanıcıların canını şimdiden bezdirmiş durumda. Hal böyle olunca insanlarda bu canlı yayın bildirimlerinden nasıl kurtulabilirizin derdine düşmüş durumda. Eğer sizde Instagram canlı yayın bildirimlerinden kurtulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

1-) Öncelikle Instagram profilimizden sağ üstte bulunan ayarlar kısmına gidiyoruz.

2-) Ardından karşımıza gelen menüden “Bildirim Ayarları” kısmına geliyoruz.

3-) Buradaki listeden “live videos” yada “canlı yayın” sekmesini “kapalı” hale getiriyoruz.

Bu yaptığımız değişiklikle artık Instagram’da kim canlı yayın yaparsa yapsın bize bildirim gelmeyecek ve gereksiz kişilerin gereksiz canlı yayınlarında kurtulmuş olacağız.

Eğer hala canlı yayın bildirimlerini kapatamıyorsanız sayfanın en üst kısmında bulunan videodan detaylı anlatımı takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here